Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "the decisive one" kifejezés...

A "the decisive one" kifejezés mit jelent: a) a leginkább meghatározó, vagy b) meghatározó?

Figyelt kérdés
Szerepel abban a szövegben, amit most olvasok és nem tudom eldönteni, hogy a kettő közül melyik lenne a helyes választás. (Esetleg azt is elmagyarázhatná valaki, hogy az ilyen "...one" szerkezet mit jelent és mikor használják.)

2014. szept. 18. 10:56
 1/3 Vree ***** válasza:

Döntő.


Ha pedig emberre mondják, akkor határozott. (Indecisive a határozatlan.)


Pl:

I won a set and she won a set; so this last match is going to be the decisive one.

Én nyertem egy menetet és ő is nyert egy menetet; ezért ez az utolsó meccs lesz a döntő.


These are my friends: Martha the smart one, Clara the snarky one, and Blair the decisive one.

Ezek itt a batáraim: Márti köztünk az okos, Klári a cinikus, és Blair a határozott.

2014. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. szept. 18. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Meghatározó/döntő/határozott.


A "one" szerkezetre meg itt egy példa:

Melyik almát akarod megenni, a zöldet vagy a pirosat? Which apple do you want to eat, the green one or the red one ? --> Tehát ha a magyarban csak a melléknevet mondod és nem teszed hozzá magát a főnevet, amire vonatkozik, akkor kell az angolban a melléknév után az a bizonyos "one" szó (amennyiben nem magát a főnevet írod oda). Remélem, érthetően fogalmaztam.

2014. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!