Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból minél hamarabb...

Angolból minél hamarabb szeretném letenni a C2-es nyelvvizsgát. Szerintetek megéri? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval az a helyzet, hogy én egészen tavalyig (vagyis érettségiig), anglisztikára készültem egyetemen. Fel is vettek volna, de végül más szakra mentem, mert rájöttem, hogy más is érdekel.(hasonló szak, egyébként :)) Nyáron az ECL-nél tettem egy C1-es nyelvvizsgát, készülés nélkül (ingyen volt, versenyen nyertem a kupont hozzá, szóval úgy voltam vele, hogy ha nem is megyek át, viszonyítási alapnak jó lesz.) Összesítésben 85% lett, szóbeli 95%, a fogalmazás részét szúrtam el az egésznek, a többi mint 80-100% lett.

Bár nagy álmom angol nyelvterületen tanulni / élni, tudom, hogy egy darabig fog teljesülni. Viszont, nézelődtem a nyelvvizsgák közt, és kapásból a Camebridge-s C2-t találtam, és meg mondom őszintén, nem számítottam olcsóbbra, de akkor is elég drága (ha jól emlékszem majdnem 50000 Ft, ami egy kolis tárcájával nézve rengeteg..mondjuk biztos van más fajta vizsga is, de még nem találkoztam vele sajnos). Mivel ez már tényleg nem kis összeg, természetesen járnék tanárhoz előtte, (és szeretnék Londonba is elmenni 1-2 hétre mielőtt rászánom magam, hogy vizsgázzak, de az még messze van), de nem tudom, hogy van-e egyáltalán értelme. Szóval az lenne a fő kérdésem, hogy azok szerint akik hallottak már róla / letették megér ez ennyi pénzt? Megpróbálni mindenképp megszeretném, csak attól félek, hogy ha elbukok, akkor itthon is csalódni fognak bennem...meg persze én is saját magamban. Remélem érthető volt, és előre is köszönöm a válaszokat ^^



2014. szept. 20. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kint szeretnél tanulni, ott amúgy is elvárnak Cambridge/IELTS vizsgát, ECL-t nem, így természetesen megéri.
2014. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagy dolog letenni egy ilyen vizsgát, de igazán látom be, mi haszna volna. Plusz pontot nem adna, munkahelyen meg úgyis a valódi nyelvtudást nézik, nem a papírt. Én beérném a C1-gyel.


Egyébként valóban elég nehéz, melyre egy tanár nehezen készítene fel. Itt már nem csak folyamatosan kell beszélned, gazdag szókinccsel és tökéletes nyelvtannal, hanem különböző stílusokat megfelelően használni. Ezt pedig legtöbben csak úgy sajátítják el, ha benne élnek a nyelvben.

2014. szept. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!