Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van a cinkelt kocka angolul?

Hogy van a cinkelt kocka angolul?

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A 'loaded' melléknevet keresed.
2014. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
loaded dice
2014. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hm, különös, én úgy tudtam, biased die.
2014. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
csak azért jöttem,hogy megtudjam mi az,mert magyarul sem tudom
2014. szept. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es :D


Egy szabályos sorsvető test (a legismertebb a dobókocka, de lehet más, 6-tól eltérő számú de egyforma oldalú test, pld tetraéder, izokaéder, dodekaéder) úgy készül, hogy anyaga homogén, és a súlypontja pontosan középen van, valamint az oldalai egyforma méretűek, az élek egyformán vannak kerekítve stb. Ez biztosítja, hogy a kisorsolható számok/lehetőségek közül, egy dobáskor mindegyiknek pontosan ugyanakkora esélye legyen.


Vannak viszont olyan sorsvető testek, amelyek ettől a szabálytól eltérően készülnek. Ez lehet:

- közönséges gyári hiba eredménye (tehát ez selejt)

- ha szándékosan egy adott oldalnak kedvező módon, a tesbe beleépített nagyobb fajsújú anyaggal eltolják a súlypontot. (CINKELIK) Például:

Ha a cél az, hogy a (pld könnyű keményműanyag) dobókocka, dobáskor az átlagosnál/megjósolhatónál többször adjon ki 6-os számot, akkor a szemközti oldalhoz (ami alapértelmezés szerint az 1-es) közel beolvasztanak a műanyag testbe egy darab cinket (ólmot). Így a súlypont a 6-oshoz lesz közel, és a kocka a legnagyobb eséllyel 6-ost, a legkisebb eséllyel 1-est fog adni.


Innen ered a "cinkelés" szó, de persze szükség (vagy más anyag) esetén más módszereket és "cinkelő" anyagokat is választhatnak.

2014. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* Így a súlypont a 6-oshoz SZEMKÖZTI OLDALHOZ lesz közel
2014. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdésre visszatérve, szerintem

"loaded dice", vagy "unbalanced dice"


Ronda és helytelen, de elterjedőben van a "dice" kizárólag többesszámként értelmezése, és egyes számban a "die" szót használják, főnévként. (Helyesen egyes- és többesszámban is dice.)

Mindazonáltal lehet hogy célszerű úgy is keresni, hogy "loaded die"

2014. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2014. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!