Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok mondani olyan programot...

Tudtok mondani olyan programot vagy oldalt ahol elsajátíthatom a latin nyelvtan alapjait?

Figyelt kérdés
Latint tanulok, de a tanórákon kívül kellene még nekem segédanyag, ami jobban segít a nyelvtan megértésében. Ha valaki tud ilyen programot/oldalt az segítsen! Köszönöm!

2014. szept. 23. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt egy hivatkozás, ezen rajta van a teljes latin igeragozás: [link]


Én ezen tanultam meg rendesen a ragozást és a segítségével megértettem, hogy mik a hasonlóságok. Például azt, hogy a praes. perf. con. act. ragozása csak E/1-ben tér el a fut. perf. ind. act. ragozástól.


Ne egyszerre próbáld befogadni az egészet, mert úgy tömény lesz. Javaslom azt is, hogy ragozz el a táblázat szerint néhány igét, 1. és 3. coniugatiosat mindenképpen. Ha megpróbálod, rájössz, hogy az igeragozás még egyszerűbb, mint ahogy a táblázat mutatja.

A főnevek, melléknevek és névmások ragozása valamivel könnyebb. Minden emelt érettségiben van néhány feladat, ahol együtt kell ragozni egy főnevet egy melléknévvel és egy névmással, szerintem ezeket a részeket kellene megcsinálnod. Az érettségin direkt a kivételekre mennek rá, úgyhogy ezeket megoldva minden kivételt tudni fogsz.


Remélem tudtam segíteni.

2014. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen! Ez sokat segít, köszönöm! :) Esetleg a konjugációkról nem tudnál nekem táblázatot küldeni?
2014. szept. 26. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, tudok küldeni az igeragozásról is: [link]


Ez a táblázat viszont még bonyolultabb és még töményebb, el ne vegye a kedved a tanulástól! Az ilyen táblázatok mindig megijesztik az embert, pedig nem kellene. Nagyon egyszerű dolgok vannak benne bonyolultan tálalva. Szerintem csak akkor nézz bele, ha valamit nem tudsz kitalálni, vagy nagyon bizonytalan vagy. Az igeragozást érdemes a másik táblázaton megtanulni, ha viszont komoly gondjaid vannak a coniugatiokkal, akkor viszont érdemes ezt a bonyolultabb táblázatot használni.


Kitartás!

2014. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem ezek után már menni fog :)
2014. szept. 28. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!