Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a START1...

Mi a véleményetek a START1 német nyelvkönyvről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden annyi,hogy előröl elkezdtem tanulni a német.Előtte már tanultam 10 évig de nagyjából majdnem mindent elfelejtettem. Ennek már lassan 8 éve. Eléggé gyorsan haladok a START1-el (magánúton otthon szorgalmasan próbálom megtanulni) de a kérdés az, hogy ez mekkora tudást ad? Tehát ha a külföldi munkavállalásban gondolkodok akkor mi lenne a könyv után a teendő? Nyelvtanár? Vagy tanfolyam? Illetve elég az a nyelvtan amit a könyv ad? És inkább a szókincsre kellene építeni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Üdv mindenkinek!



2014. szept. 28. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:

kezdetnek jó az is, de ahhoz biztos nem elég, hogy azzal a tudással külföldön is elboldogulj

egyrészt szerintem kevés benne a gyakorló feladat a nyelvtanhoz

ha pluszban nem csinálsz mást, nem fognak megmaradni a tanultak

persze ha csak felelevenítésnek kell vagy máshonnan gyakorolsz (akár neten is találsz ilyeneket), akkor ez nem probléma

a másik, hogy szerintem nem az alap szókincsre megy rá

én is start könyvekből tanulok az iskolában és annyi felesleges szót és kifejezést kellett megtanulnom... persze lehet használom majd egyszer az életben, de sokkal gyakoribb szavak meg kimaradtak

de nem rossz könyv azért, csak vannak benne ilyen hiányosságok, amiket máshonnan pótolni kell

a könyv mellé én ajánlanék netről gyakorló feladatokat és szókincsbővítés gyanánt egyszerű német szöveget olvasgatását

utána meg biztos szükséged lesz vagy tanárra vagy tanfolyamra, mert ha ezeket meg is csinálod, a beszédet muszáj gyakorolni és ehhez meg segítség kell

2014. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előtem szólóhoz. Jó a Start, de nem elég. Unterwegs A/B a folytatása, mindenképp kellene legalább az A. És nyelvtanár, aki a kiutazáshoz szükséges szókincsben, szituációkban segít.
2014. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszaitokat!:)Sokat segítettek nekem! :)
2014. okt. 2. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!