Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják angolul?

Hogy mondják angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lennétek olyan szívesek segíteni? Hogy mondják angolul az alábbit:


Ezeket a dolgokat különféle nyereményjátékokon nyertem.


Köszönöm szépen:)



2014. okt. 3. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
I won these things in various sweepstakes.
2014. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én inkább úgy mondanám hogy -

I have been winning these things on a sweepstakes.

A simple past /won/ helyett present perfectet /have been winning/ kell használni!

2014. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

I have been winning these things on a various sweepstakes.

Így helyes, kijavítottam saját magam mert kihagytam a various kifejezést.

2014. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit te használtál az nem Present Perfect hanem Present Perfect Continuous annak pedig itt vannak az esetei:


A múltban kezdődött, a beszéd pillanatában is folyamatban lévő, és a jövőben is folytatódó cselekvés kifejezésére. (I have been waiting for the bus for 2 hours.)

2. A múltban kezdődött, a múltban be is fejeződött cselekvés kifejezésére, aminek a jelenben is eredménye van és a múltbeli folyamatosságát hangsúlyozzuk.

Ø Lehet időhatározóval: I’m tired, because I have been working hard all day.

Ø Lehet időhatározó nélkül: I’m tired, because I have been working hard.

3. Hogyha az eredmény mellett a felháborodáson van a hangsúly. (Who has been eating with my spoon?)


Tehát nem igazán jó

2014. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sima Present perfect lesz, nem continuous. Tehát, I have won these things...
2014. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen jobban belegondolva I have won..... a múltban kezdődött le is zárult DE eredménye van a jelenben méghozzá amiket nyert ..... így Present Perfect
2014. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

2-es vagyok, a 4-esnek üzenném.

Abban igazad van hogy a continuous vagyis a folyamatosságra utaló szó kimaradt, az valóban igy helyes ahogy írtad, nem figyeltem. Viszont a használhatóság kritériumainál a felsorolásodban, amit az első helyen említettél, azt a mondat teljesíti mert nem csak a múltban történt máig tartó jövőben is folytatódó cselekményeknél lehet alkalmazni ezt a formát hanem a múltban történt de a jelenre közvetlen hatást gyakorló eseményekre is. És ez teljesül hiszen a múltban nyert de a jelenben is és a jövőben is örömét leli majd a nyereményében.

2014. okt. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Zöld mancs a négyesnek.


Az "I have been winning" olyasmit jelentene, hogy itt ülök a félkarú előtt egész este, és csak nyerek és nyerek.... A mondat nem teszi egyértelművé, hogy a cselekvés le is zárult.

2014. okt. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2-es, 3-as!

on a various sweepstakes…

AZ "a" nem kell ide! Tobbit mar megbeszeltek a tobbi valaszadok.

2014. okt. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Utolsónak, kell az a betű ha választékosan akarja kifejezni magát. Látom hogy a tankönyv ami a gyenge tudásodat adja és nem a valóságban használt nyelv. A present perfect használatát én vetettem fel először vagyis nem mások beszélték meg úgyhogy ne játszd tt a nagy megmondóember szerepét mert nem áll jól mikor tudatlanul játszod a szakértőt!
2014. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!