Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megcsináltam, letettem,...

Megcsináltam, letettem, meglett nyelvvizsgát. Szerintetek miért van az, hogy így "lebutítják" a nyelvvizsgát? Nagyon-nagyon sokszor ezt hallom.

Figyelt kérdés
Így úgy tűnik, mintha könnyű lenne, nem is kell rá sokat tanulni, olyan egyszerű... Aki nem ért hozzá, az tényleg ez képzeli, hogy nem sok semmi.

2014. okt. 7. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Elsősorban azért, mert a felsőoktatási intézményeken és a közszférán kívül senkit nem érdekel a nyelvvizsga.A versenyszérában nem kérik, hanem azt mondják az állásinterjún, hogy "let's continue in English, then" és akkor kiderül, hogy bezsél-e az illető vagy nem...interjúztattam már jó pár embert és a nyelvvizsga ésa nyelvtudás sajnos köszönő viszonyban sincsen egymással. Így mivel csak a fenti két tényezőt érdekli ezért a nyelvvizsga szervezők sem veszik vészesen komolyan.

Mondom ezt úgy, hogy van két felsőfokúm az egyik gazdasági és egy középfokúm....kellett a sulihoz a plusz pontok miatt. Az más tészta, hogy mivel folyamatosan használom a melóban van is mögötte valós tudás, de felsőfokú nyelvvizsgával is hallottam már nyekeregni embereket és volt akinek súlyos nyelvtani és értelmezési hiányosságaik is voltak.

Szóval ez már a felnőttek játszótere,a vizsgát megcsinálhatod náluk, felkészülhetsz rá, kifizetheted és teljesítheted, de a valós nyelvtudási szintedet rád bízzák, ez a te érdeked és a te életed. Ez őket nem érdekli. Amúgy egy középfokú nyelvvizsgával külföldön kb nem adnak el, de nagyon sok mindent nem ért az ember.A könyvekben lévő és a való életben használt nyelv között hatalmas különbség van.

Csak egy példa:

(magyar nyelvkönyv külföldiek számára, középfokúra felkészítő)

"Ma reggel olyan fényesen süt a nap, hogyha Ervin hazatér, az egész család elmehetne rókagombát szedni az erdőbe a kis patak mentén."

Na ez nem a hétköznap beszélt magyar nyelv, amire szükség van a boldoguláshoz.

2014. okt. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy akinek sikerült a nylevvizsgája vagy sztorizik erről egy kicsit, miért így emlegeti? Én azt mondanám, hogy sikerült a nyelvvizsgám. Megkérdezni nem akarom, olyan nagy képűségnek tűnik, mintha nem hinném el.
2014. okt. 8. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert a kSH adatai szerint a nyelvvizsgázók a 16-25 közötti korosztályból kerülnek ki 80%-ba, nekik meg még nincs meg a valós énképük és vagánykodni akarnak, aztán lehet otthon a vizsga előtt telesírták a párnájukat. Nem kell velük foglalkozni. Vannak ilyen emberek.
2014. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!