Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért jobb nekem, hogyha...

Miért jobb nekem, hogyha nemzetközileg elismert nyelvvizsgám van, mintha "csak" államilag elismert?

Figyelt kérdés
Az előbbit jobban megbecsülik? Vagy mikor van értelme inkább olyat letenni (ilyesmire gondolok, hogy pl. ha külföldi egyetemre akarok menni)? Ha esetleg külföldön szeretnék dolgozni, számít a papír, vagy inkább arra kíváncsiak, hogy tényleg tudok-e az adott nyelven?
2014. okt. 12. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön az államilag elismert nyelvvizsgát nem fogadják el, csak a nemzetközi.


Számít a papír és a tudás is. Ha van papírod, de nincs tudásod szóbelin alul maradsz. Ha van tudásod, de nincs papírod, akkor próbára sem tesznek.

2014. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Külföldön az államilag elismert nyelvvizsgát nem fogadják el, csak a nemzetközi."


Arra lennék kíváncsi, hogy külföldön hol? Úgy értem, hogy nyilván olyan egyetemen vagy cégnél, ahol meg van határozva feltételként a nyelvvizsga (gondolom még a típusa is), ott számít, de ha csak pl. nyári munkára szeretnék kimenni külföldre, ott is csak a nemzetközit fogadják el?

2014. okt. 12. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Külföldön semmilyen nyelvvizsgát nem "fogadnak el", sőt, a legtöbben azt sem tudják, mi az. A külföldi diáktársaim többségének el kellett magyarázni, hogy itt egy papírral igazolod a nyelvtudásodat (haha) - nem is értették.


A lényeg: külföldön nem nyelvvizsgát kérnek, hanem NYELVTUDÁST.

2014. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!