Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Informális levélben megengedet...

Informális levélben megengedett a szleng használata?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
attól függ kinek írod...
2014. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem formális, ezért azt mondanám, hogy igen.
2014. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nyelvvizsgán nem. A 'szleng' és az 'informális' az nem ugyanaz. Az 'informális' az a nyelv, amire azt mondják, hogy mindenki megérti, de tartalmaz olyan elemeket is amelyek úgymond 'túl laza' hangvitelűek lennének egy formális levél esetén.


A szleng az 'informális' nyelv egy része és egy adott csoportra jellemző csak, nem egy ország egészére, és nagyon informális (azaz 'túlzottan laza' hangvitelű).


De elég könnyen meg tudod határozni. Belenézel egy egynyelvű szótárba. Ha nem találod meg benne, akkor NEM érdemes használnod. Ha megtalálod benne, de oda van írva az, hogy 'slang' (nem pedig az, hogy 'informal'), akkor úgyszintén nem szabad használni. Ami 'informális' (de nem 'szleng'), az benne lesz a szótárban 99%-os valószínűséggel.



A valós élet természetesen más, mint egy nyelvvizsga.

2014. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen... angol dolgozatra gondoltam. Ott ügyebár megengedettek az "összevonások" (I'm), de én még olyan alakokat is beleakartam tenni, hogy u're, de akkor ezt inkább kihagyom! :)
2014. okt. 14. 17:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit tudod, hogy meg lesz tartva mint dokument, es egy dolgozat az az, soha nem irunk olyanokat, hogy u, r, thx, mosolyok, stb. Munkahelyen sem emailezunk igy, megha a baratnonek is szol.
2014. okt. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én az ain't, gonna, wanna és még jónéhány amerikai "szleng" miatt mehetek újból, 7 évet éltem az Államokban, akaratlanul is ezek jönnek a számra, és nem mindig veszem észre hogy épp nem az irodalmi brit angolt használom, a vizsgatársam nem mindig értette hogy mit is akarok, meg a két idős vizsgáztató is elég konzervatív volt. Elméletileg vannak olyan vizsgázttaók akik nem foglalkoznak vele csak azzal hogy értsék hogy mit mondok, ez a két öreg hölgy nem az a fajta volt
2014. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
még annyit hogy idehaza nagyon sok tanár csak tanulta a nyelvet de nem élt angol nyelvű országban, sok olyan kifejezés van, amit nem értenek, és amit azok akik kint éltek huzamosabb ideig mint én is, ismerjük és tudjuk hogy mit akarunk vele kifejezni. Ők ezt értelmetlennek veszik vagy nem tudom, de találkoztam már ilyen tanárral, akinek magyaráztam angolul és elég furcsán rakta össze magába a dolgokat. Azzal hogy itthon megtanulsz egy nyelvet csak félig tudod, mert a másik felét azt kint sajátítod el, magyarán kint tanulsz meg angolul gondolkodni, azt nem lehet megtanítani könyvekből idehaza
2014. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!