Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svéd nyelvet szeretnék tanulni...

Éva Kozma kérdése:

Svéd nyelvet szeretnék tanulni Szegeden! Lehetőségek?

Figyelt kérdés
Várom olyan személyek, -érdeklődők hozzászólását, -kapcsolódását is a témához, akik szívesen tanulnák svédül, de sajnos szintén Csongrád megyében élve nem találnak lehetőséget!

#Svédország #svéd #svéd nyelvtanfolyam #Svéd nyelv oktatása #Szeged Svéd
2014. okt. 16. 12:57
 1/1 Ezeöccá ***** válasza:

Szia, ha Debrecenben lennél, vállaltam volna.


De egyedül is tanulhatsz, amíg nem akad tanár:

- A svéd nyelvtana elég közel áll az angolhoz és a némethez, ha ezek közül legalább egyet ismersz, akkor bátran nekivághatsz egyedül is.

- Nem tudom, milyen svéd nyelvkönyveket lehet most elérni, amikor én tanultam, akkor egy pár leckét átfutottam Harrach Ágnes régi nyelvkönyvéből, szerintem az 1800 Ft-ot még most is megéri, nyeltanárnál egy 45 perces óra többe kerülne, mint maga a könyv: [link]

- A svédnek érdekes, de nem megtanulhatatlan kiejtése van, hallgass minél több svéd rádióműsort, rengeteg hangoskönyvet is le lehet tölteni, én pl. a 80 nap alatt a föld körült hallgatom éppen esténként. A svéd rádiónak van olyan műsora, amelyikben direkt lassan és egyszerűen beszélnek: [link]


A finn rádiónak is van svéd nyelvű honlapja: [link]


Sok más tipp nem jut eszembe, én rádióból tanultam a svédet még régebben, nem nehéz nyelv.

2014. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!