Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti középiskolában választottát...

Ti középiskolában választottátok a nyelvet, vagy az iskola osztott be titeket?

Figyelt kérdés

2014. okt. 16. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Angolt mindenkinek tanulnia kellett, masodik nyelvnek meg kellett jelolni 5 valaszthatobol kettot tetszesi sorrendben. Altalaban oda osztottak be, amit elsokent megjeloltel, de voltak kivetelek.
2014. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó, minket hitegettek, hogy ilyen nyelvből választhatunk majd, olyan nyelvből... Aztán, amikor eljött a kilencedik osztály mehettünk németet tanulni, mert az van, és kész, be lehet fogni...
2014. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem nagyon volt választás, 2 nyelvet kellett tanulni és 2 nyelv volt :) Szakközepesek választhattak angol és német között (kiv. az egyik szakhoz kötelező volt az angol).

Gimisek annyit választhattak, hogy melyik az első és melyik a 2. nyelv, az elsőt több órában tanultuk. Néhányan voltak akik franciát vagy spanyolt tanultak, nekik az angolt és a németet is egyszerre kellett elkezdeniük. Annyi hogy egy szakkörszerűséget biztosítottak nekik, hogy ha akarják tanulják tovább azokat a nyelveket az angol és német mellett órák után.

2014. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
Így volt ahogy a 2. mondta. Angol ugye volt az alap általánosban, aztán gimiben ELVILEG lehetett volna választani, de csak úgy mint az anekdotabeli autógyárosnál: "Mi minden kocsiszín igényt kielégítünk, ami fekete." Azaz megjelölhettél akár szuahélit, de mivel úgyse lett volna elég jelentkező egy csoporthoz vagy tanár, gyakorlatilag mindenki visszahullott volna a németbe, amihez volt tanár.
2015. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nyelvi előkészítős vagyok, lehetett választani,hogy spanyolt, vagy franciát szeretnék-e tanulni.Spanyolra menetem,nem bántam meg. Jövőre mindenkinek kötelező lesz az angol, és ezt nem is bánom,sőt helyes.
2015. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mi a fene ***** válasza:
Némettel, és angollal nem jártatok rosszul, általában ezzel európában mindenhol lehet érvényesülni, itthon meg sok a német cég. Csak ezt a kettőt nyomjátok nagyon !
2015. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!