Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a helyes válasz, és...

Melyik a helyes válasz, és miért? (angol)

Figyelt kérdés

Do you know ... I met at the party yesterday?


A, with whom

B, who

C, with who

D, who with


Szerintem A, vagy B.


.... like ice-cream.


A, Every children -> sztem ez nem lehetséges

B, Every child

C, All of children

D, All children


C és D ugyanaz, nem?


Unfortunately, ... of the secretaries stays in the office after 6 o'clock.


A, all

B, no one

C, nobody

D, neither


talán D


2014. okt. 18. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Én se vagyok nagy angolos (még),de :

1, B

2, D

Nem ugyanaz,mert ha jól tudom

all of children -> a gyerekek közül mind, de itt szerintem ez nem is jó,hanem all of the children volna a helyes.. hmm

all children -> összes gyerek

3, B

* a neither az két lehetőségnél használt és gyakran nor -al együtt (ha nem mindig)


Meglátjuk:)

2014. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1: A mert angolban a meethez nem kell with

2: D, az A-hoz egyeztetni kéne az igét (likes)

3: D, az A-hoz itt stay lenne a helyes

2014. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, a 2-hoz annyi javítást tennék, hogy az every children értelmetlen, az every child-hoz kellene a likes
2014. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 chtt ***** válasza:

Első kettő nálam is B és D -- az egyes nagyon jól indokolt (a kettesnél az A valóban nem lehetséges, jól tudod, és every child likeS...)

A hármasnál én a D írnám, mint Te -- a két titkárnőből sajna egyik sem marad bent az oficéban...

nem mindig köll a "nor", pl.:

- Neither of the secretaries mentioned was present. (egyik említett titkárnő se nem volt jelen... a kettőből:)

- Neither of the secretaries had any idea how to operate them... (egyik se nem tudta, hogy a pitypalatyba kezelje...)

de ha azt mondod, "a titkárnők egyike sem, meg az akárki sem...", akkor már természetesen "neither... nor"

- neither of the secretaries, nor XY was there...


közben látom, lassan gépelek, megelőztek, de azért elküldöm, hátha ez is segít - és gondolkodom a "with whom"-on

2014. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha az 1-nél a meet-hez nem kell a with, akkor miért az A?
2014. okt. 18. 10:59
 6/14 chtt ***** válasza:

Gondolkodtam... :)


Do you know who I met?

Do you know whom I met?

Do you know whom I met with?


szóval marad a B.

2014. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
szerintem with whom lehetséges, csak with who nem.
2014. okt. 18. 11:04
 8/14 A kérdező kommentje:
őő, mégsem, nem mondtam semmit :)
2014. okt. 18. 11:04
 9/14 chtt ***** válasza:
Lehetséges, de gyanítom, nem igazán angolos, mert a gugli csak három találatot ad ki reája. :)
2014. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. B -> A 'meet'-nek van 'with'-es formája, csak az teljesen mást jelent. Tárgyas kötött sorrendű frazális igeként van számon tartva, és azt jelenti, hogy összejönni valakivel egy megbeszélésre. Leginkább formális kontextusban (mondjuk EU tárgyalások), nem 'chit-chat'-re. Na már most egy parti kellős közepén elég valószínűtlen, hogy hirtelen egy formális megbeszélés lesz beiktatva.


2. D. -> Általánosságban beszélsz a gyerekekről. Ha mondjuk óvónő lennél, és a csoportodról beszélnél, akkor lehetne 'all the children' és 'all of the children' is, ugyanazzal a jelentéssel. 'Every children'-nél nem egyes számban van a gyerek, ezért nem jó. 'Every child'-nél meg nem az egyes számhoz tartozó igealak van, az meg azért nem jó.


3. D -> 'All'-nál nincs egyeztetve az ige. Mind a 'no one', mind a 'nobody' önállóan áll.

2014. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!