Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha japán mangákat akarok...

Ha japán mangákat akarok olvasni mit kell tanulnom?

Figyelt kérdés
Nyilván japánt, de kanjikat vagy hiraga, katakana, vagy mit?

2014. okt. 22. 21:06
 1/4 anju ***** válasza:
100%
Utálok kötekedni, de ez nagyon buta kérdés. Mindent kell, tudni kell japánul.
2014. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:
100%

Elvileg mindegyiket, hiszen a japán kevert írást használ. Tehát simán lehet, hogy egy szöveg alapban hiraganával van írva, de a közepén ott mosolyog egy kanji (mondjuk egy fogalom vagy egy tulajdonnév), a hangeffektusok pedig katanakával vannak hozzáírva.


Azért mondja az első, hogy buta kérdés, mert ha japánul tanulsz, úgyis meg kell tanulnod mind a hármat.


De hogy hasznosat is mondjak: én a hiraganával kezdeném, majd egy idő után tanulnám hozzá a katanakát is. A kanji más tészta, hiszen abban többezer karakter van, lehetsz japán diák évek óta, és még mindig lehet, hogy szótárból fogod kinézni, hog egy kanji mit jelent.


Egyébként ha ez megriasztana, nyugi: egy japánnak egy új kanji annyi, mint neked egy új szót megtanulni. Semmivel nem nehezebb, csak az agyadat kell ráálítanod, hogy amikor új szót tanulsz, rögtön tanuld hozzá a hozzá tartozó kanjit is. (Amelyiknek van.)

2014. okt. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Először a hiraganákat tanuld meg, aztán a katakanákat (a kanjikat inkább hanyagold mivel általában a mangákban mellé van írva hiraganával hogy mit jelent). Emellett nem elég a betűket, szótagokat megtanulni azokat le is kell tudni fordítani. Én pl. 1 éve tanulok japánul és így is van a mangákban jó néhány sz ami kifog rajtam
2014. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Először a hiraganákat tanuld meg, aztán a katakanákat (a kanjikat inkább hanyagold mivel általában a mangákban mellé van írva hiraganával hogy mit jelent). Emellett nem elég a betűket, szótagokat megtanulni azokat le is kell tudni fordítani. Én pl. 1 éve tanulok japánul és így is van a mangákban jó néhány szó ami kifog rajtam
2014. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!