Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyen az, aki meg akarna...

Mit tegyen az, aki meg akarna tanulni angolul, de ilyen gondolatai vannak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki angolt tanul(t).

Szeretne fejlődni, elérni normális középszintre.

Ha tanulóknak szánt angolt olvas/hall, azzal nincs gond.

Azonban ha (tudomása szerint) anyanyelvű szintű angollal találkozik, nem meri olvasni,hallgatni.

Arra jutottam,hogy tart attól,hogy anyanyelvű szintű angollal találkozzon.

Hogyan lehetne a félelmét legyőzni?

Kirakni angol területre nem lehet(nincs lehetőség rá),de val.szeg az segítene neki.:D


Köszi,ha elolvastad és köszi a segítségedet. :)


2014. okt. 24. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
már alapból ott kezdődnek a gondok szerintem, hogy úgy neki sem lehet állni anélkül angolt tanulni, hogy halljon egy anyanyelvi beszélőt/szöveget. egyébként én nem értem ezt a problémát, mért fél ettől bárki is? lehet az elején fura lesz, de hozzá lehet szokni
2014. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Talán azért(de csak találgatok), mert úgy gondolja,hogy ő nem anyanyelvi és nem fog tudni anyanyelvű angolt használni, legalábbis a közeljövőben nem.
2014. okt. 24. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki meg kozepszinten sincs az miert hallgasson\olvasson anyanyelvi szintu anyagot? Tul sok benne a kihivas. Olyan anyaggal kell kezdeni, amit megert, de meg tud vele fejlodni. Ha szepen fokozatosan csinalja, akkor el tud erni magasabb szintre, tobb onbizalma is lesz.

Bocs, de szerintem azzal segitenel neki, ha beken hagynad ezzel.

2014. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi neked is. :)


A baj az,hogy olyan a leendő szakmája, hogy nem biztos,hogy az anyanyelvű angolt ki tudja kerülni.(Legalábbis gondolom,hogy az informatikai angol az anyanyelvű,nem alap%/közép)


De az jó tanács,hogy akkor bevezetésként "alacsonyabb" szintűvel kezdje. :)

2014. okt. 24. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
a saját képessége szerint fejlődjön. persze hogy 1 anyanyelvű szintet nem ért meg, mert még nincs ott. fokozottan tanuljon angolul. nézzen filmeket, olvasson neki való köyveket stb.
2014. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!