Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol b2-es nyelvvizsgá...

Melyik angol b2-es nyelvvizsgát válaszam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Három közül gondolkodok (Telc, BME, Origó)!

Viszont mindegyikbe van számomra buktató.

Telc: feladatípúsok számomra a legtesthez állóbak, viszont kevés idő van feladatokra és nem lehet szótárat használni, ráadásul rémhíreket hallottam róla, hogy nehéz stb...

Origó: Nem legnehezebb nyelvvizsga, mert minden feladatrésznél szinte engedélyezett a szótár használat és sok időt is adnak rá. Viszont nyelvtani teszt elég nehéz és szigorú a pontozása és a fordítás is elég nehéz benne.

BME: Minden feladatrésznél van szótárhasználat nincs benne nyelvtani teszt és fordítást viszont a szövegértési feladatok nem egyszerűek és hallás utáni szövegértés sem a legkönnyebb ennél a nyelvvizsgánál.

Muszáj a nyelvvizsgát megszereznem. Csak is nyelvvizsga tapasztalattal rendelkező emberek válaszára lennék kíváncsi!



2014. okt. 26. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.Az érdeklne,hogy szóbelire és írásbelire is akarsz-e menni,de a kérdésből nekem az derült ki hogy igen.Én már voltam többször is nyelvvizsgázni,felsőfokúm is van már.Szerintem azt is fontold meg,hogy a 2 részt egy fajtából szeretnéd-e,vagy sem.Külön is lehet,úgy néha jobb is pl. Origó-Bme,vagy Telc-Bme,Origó-Telc,vagy akármi.

Én Origót csináltam (illetve csináltam egyszer egy másfajta írásbelit is,de az most nem érint téged,mert Társalkodó volt,és arról nem érdeklődtél).

Szerintem a szóbelije mindenképp jó az Origónak,a magnója az sem a legrosszabb szerintem,és többször meg lehet hallgatni a szöveget (vagy 2x vagy 3x,de már nem emlékszem pontosan),és a hallgatások között van időd hogy beírd amiket szeretnél.Persze közben is beírhatod,én pl. így is csintáltam,meg úgy is.

A szóbelin nincs társad,hanem vizsgáztatóval kell beszélni,van képleírás meg szituáció is.


Írásbelin,ott meg a tesztnél nincs minimum ponthatár,ott ugyebár nem lehet szótárazni,de többinél lehet.

Igazából,a büntető pontozásról én is több helyen olvastam,de szerintem azért csak önmagában a pontozás nem tudja annyira elrontani az értékét.Fordítás esetében hallottam ilyen büntető pontozásról,de végül is,használhatsz szótárat is,meg annyira rosszul nem fogalmazhatsz magyarul sem,hogy elrontsd az egészet.Közben próbáld a lehető legértelmesebben megfogalmazni a mondatot.De ha pl. csak a mondatok fele magyaros igazán,annyira még az sem ronthatja el szerintem.Ez a feladatrész nekem is nehezen ment néha,főleg a felsőfok(angolról magyarra),de végül meglett.Én még azt mondanám a fordításhoz,hogy ott is az a jó ha minél több szót tudsz,annál nagyobb a szókincsed,annál többet értesz a szövegből /de azt is bevallom hogy sosem lehet tudni hogy hány ismeretlen szó lehet benne így is,de minél többet tudsz ,annál kisebb az esélye hogy nem értesz majd valamit/.Illetve,ha nem is értesz 1-2 szót egy mondatban,de a többi részét igen,akkor próbáld kitalálni hogy mit jelenthet.Ezt mondjuk csak 1-2 szóval ajánlatos,az egész mondatot nyilván nem lehet így.


Én voltam egyszer Bme nyelvvizsgán,de az felsőfok volt,meg nem is sikerült(pedig úgy éreztem meglesz,aztán mégsem,de ez már az én "bajom")


Én még nem voltam ugyan Telcen,de ahhoz meg azt javaslom,hogy nézz meg párat a mintaszövegeik közül (vagy ha csak 1 van a neten,akkor azt),és nézd meg hogy mennyire nehéz szókincsileg.Mert ha nem lehet szótárt használni,akkor azt fontos tudnod,hogy mennyire érted.Mivel egy szövegnek a nagy részét,vagy akár csak a felét nem érted,akkor nem is igazán tudod megcsinálni a feladatot.Persze ezt csak mint kívül álló ember mondom,nem voltam még Telcen.

Viszont a rémhírrel meg vigyázni kell szerintem.Origóra is sokan mondták hogy nehéz,de nekem pl. pont az vált be.Igaz hogy tanárral készültem.Bme-n is volt pár ismerősöm és mondták hogy megbuktak,és hát nekem sem jött össze.Viszont volt aki szerintem megcsinálta.Szóval attól függ igazán,kinek melyik a jó.Ezeket csak azért mondom,hogy a rémhírre nem feltétlenül kell alapozni.

Bme-nél viszont ha van szótárhasználat,akkor szerintem porbléma megolvda,úgymond,mert ha nem is értesz mindent a szövegből,ki tudod keresni (persze ha valaki a 80%át nem érti,az már nem jó).


Most sokat koptattam a billentyűzetet,de próbáltam a tapasztalataimat is leírni,ahova meg nem tudtam,azt meg kívülállóként nézni.

A szókincsed az milyen?Mert szerintem az elég fontos,minden szempontból (mennyire értesz egy adott szöveget=mennyire fog könnyen menni a szövegértés,fordítás,kevesebb szótárazás=kevesebb idő megy el)

Az írásbelire így nem adtam egyértelmű választ,de a szóbelire én az Origót ajánlom.

2014. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szókincsem elég jó, igazából nyelvtannal van bajom. Bár leveleim elég jók szoktak lenni. Amúgy köszi a válaszod sokat segített.
2014. okt. 28. 01:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kombinálni mondjuk a Telc-et az ITK-val
2015. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ECL :) Olyasmi, mint a TELC, csak nincs benn nyelvtan. Én csak jót tudok róla mondani
2015. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!