Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni angolul olyan szinten, hogy műszaki és egyéb dolgokat érthetően el tudjak olvasni és beszélgetni is tudjak "érthetően"?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nullarol?


Fel ev intenziven.

2014. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bemagolod a 3000 leggyakoribb angol szót, mellette angol felirattal filmek (több évados sorozat), nem az a lényeg, hogy értsd, hanem, hogy szokd a nyelvet. Veszel egy alap nyelvtankönyvet, pl. kis angol nyelvtan, csak 200-500 Ft között van és benne vannak az alapok. Ezek mellett fogalmazást írsz az elejétől kezdve, nem muszáj leírni. Például mész a buszon és megpróbálod magadban angolul megfogalmazni az addigi tudásod alapján, hogy merre mész vagy a szobád körülírod stb.

Illetve az új szavakkal kifejezéseket alkotsz, ez segít a szavak megmaradásában.

2014. okt. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és ezzel gyorsan lehet haladni, én 4-5 hónapja kezdtem el angolul tanulni ezekkel a technikákkal. Előtte 9 évig tanultam angolt, de szinte a nulláról kezdtem (az érettségim tavaly 28 %-os lett).

Ajánlom az ötévötnyelv oldalt, sokat segített nekem, egyrészről én utáltam nyelvet tanulni, de segített eloszlatni, ezt a negatív véleményt, másrészről rengeteg jó technikát leír. Pl. Anki program, vagy szótanulási módszer, a passzív tudás aktivizálása stb.

2014. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!