Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a shopping...

Mi a különbség a shopping centre és department store között? És ezekre milyen példákat tudtok?

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A shopping centre (am.: pláza) ahol sok kisebb cég bérel helyet. westend, Duna Pláza stb. Ezek többé-kevésbé a profiljuktól függetlenül, szétszóródva helyezkednek el. A közös területről (belső folyosókról, gangokról, vagy egyenesen a parkolóból) különféle cégek kis boltjaiba lehet belépni.


A department store lehet olyan, (illetve jellemzően olyan,) ami egy cég tulajdonában van, (pld Skála Metró) és azon belül szakosodott áruosztályokat tart fenn: az első emeleten a ruha- és cipőosztály, a második emeleten a tisztasági és illatszer-osztály, a harmadikon a műszaki osztáy, stb.

2014. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A department store altalaban egg shopping centre-en belul van.

shopping centre - uzletek

department store - egg uzlet

2014. nov. 2. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

* a gep csakis egg-et akar irni:)

egg - egy

2014. nov. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A department store egy régies kifejezés a "hypermarket"-re / "mall"-ra. Department store-nak hívták, mivel rengeteg department(részleg)-ből épült fel... mint nálunk egy pláza. De kiskereskedelmi áruforgalmazással is foglalkozott. Valójában a shopping centre is csak egy szinoníma, lényegi különbséget nem jelöl (nagy bolt ahol sok mindent árulnak).


Egy időben próbáltam különbséget tenni, hogy a mall=plaza (ahol szórakoztató egységek is vannak pl. mozi, jégpálya... stb.) a többi az ilyen-olyan market/store... de aztán beletörődtem, hogy mindegyiket használják mindenre...

2014. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amcsiban, amikor kint voltam, Shopping Mall-nak azt hívták, ahol egy parkoló körül álltak önálló üzletek, külön épületekben.
2014. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Zolly!

Sajnos 3-as nem fogja fel, hogy mi is egy department store.

Olyan mint M.O-n a Corvin, Lotto, stb.

2014. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, 3-as en voltam, 4-esre gondolok.
2014. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!