Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » S. O. S. Hogy van ez a 6...

S. O. S. Hogy van ez a 6 mondat angolul?

Figyelt kérdés

2013 szeptember 1-től tanulok ott.

Ez az egész miattad van!

Miattad nem tudok elmenni a buliba.

Kösz nem, inkább kihagyom.

Az apai ágon lévő nagybátyám állatorvos.

Tegnap eltörtem a lábam, ezért nem tudok járni.



2014. nov. 2. 03:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

I have been studying there since September 1, 2013

This is all your fault!

I can't go to the party because of you.

Thanks but no thanks./Thanks, I'll skip it.

My paternal uncle is a veterinary doctor.

Yesterday I broke my leg, this is why I cannot walk.

2014. nov. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az utolsót inkább így fejezném ki: Yesterday I have broken my leg, that's why I can't walk.

Azért használnék inkább present perfect simplet a múlt helyett, mert az eset már megtörtént, de a történésnél fontosabb a hatás.

2014. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 chtt ***** válasza:

Kedves #2, azt nagyon rosszul tennéd.

I have broken my leg. - Eltörtem a lábam. (az esemény a fontos, a következménye, hogy nem tudok járni, az időpont nem)

I broke my leg yesterday. - Tegnap eltörtem a lábam (ha fontos, hogy tegnap, akkor előretesszük, ahogy az egyes írta) -- és abban a pillanatban, amikor konkrét múltra utaló időhatározó van a mondatban, nem használhatsz present perfectet -- több más szabállyal együtt általában nyolcadikban tanítják ezt is... kivéve persze, ha tagozatos vagy. :)

2014. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!