Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek ezek a rövidíté...

Mit jelentenek ezek a rövidítések?

Figyelt kérdés

Egy példa a német tankönyvemből:

r Bus -ses, -se

Vagy

s Farrahd -es, -´˙er

Addig tiszta, hogy der Bus, meg das Farrahd. De mi a többi? És főleg mi az a két légypiszok a második példánál?



#német #német nyelv #szótári rövidítések
2014. nov. 5. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

"mi az a két légypiszok" -sírok :)))


umlaut a


Farrähder

2014. nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A masodik mindig a tobbes szamot jelenti. Az elsot azt soha nem tudtam. Az a kis legypiszok az meg az ekezetet jelenti a tobbes szamu fonev egyik maganhangzojara: die Färrahder. Am nemetes vagyok de nem hallottam ilyen szorol hogy Farrahd ugyhogy szerintem elirtad. Max das fahrrad
2014. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valóban elírtam, bocsi. Az umlautra gondolnom kellett volna. De mi az, hogy a második mindig a többes szám?

Úgy érted: die Busse? die Fahrräder?

2014. nov. 5. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de németes vagy és neked az umlaut az két légypiszok? Mióta nyomod a németet? Ha régóta, akkor add fel. Mert nem is érdekel, úgy látszik.
2014. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!