Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb nyelvvizsga?

Melyik a legkönnyebb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez sok mindentől függ, hiszen valakinek a hallásértés vkinek meg mondjuk a nyelvtan az erőssége, de biztos vagyok benne, hogy pl. a nyelvtanárok tisztában vannak azzal, hogy melyik számít tényleg könnyűnek... Egyébként németről van szó és abból is inkább a felsőfok érdekelne, mert a pluszpontok miatt kellene. Én a TELC-en gondolkozom mert úgy hallottam hogy az nem olyan vészes, bár már nem olyan elismert mint régen volt.

2014. nov. 7. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Valóban relatív.


Az, hogy a TELC könnyebb, és már nem olyan elismert, azt felejtsd el. :)


Én tavaly tettem felsőfokú angol TELC-et (66% pass), és már beleestem abba a nyelvvizsgás generációba, akiknél a TELC már nem sétagalopp. Pár éve még az volt, nagyon sokat nehezítettek rajta a visszajelzések miatt. Kicsit erősen hangzik, de több vizsgatársammal is azon a véleményen voltunk, hogy azért egy icipicit a C1 szint fölé sikerült a tavaly októberi. Tehát egyet jegyezz meg, TELC nehéz! Amúgy TELC akkor ajánlott, ha átfogóbban szereted vizsgálni a nyelvet, tudsz és szeretsz hosszú szövegeket írni, nem szereted ripityára szétszedni a nyelvtant, tehát a szövegkohézió az erősséged. Mert ez visszaköszön minden feladatban.


Ami a sokkal közkedveltebb a középiskolások körében az az Euroexam. Sokat nem tudok róla mondani, csak azt, hogy nálunk anno a suliban 5-ből 4-en azt tették, akiket megkérdeztem. Állítólag kicsit könnyebb, és kifejezetten a középiskolások nyelvezetére, tudására van alapozva, és úgy állnak hozzá, hogy sokuknak kell a felvételihez. Bár TELC-hez képest mindenképp könnyebb.


Amúgy az, hogy melyik nyelvvizsga mennyire elismert, az egyedül a nyelvtanárok örökös kedvence, és butaság. Ha átmész, kapsz utána egy bizonyítványt, nem szerepel rajta, hogy hány %, stb, csak hogy C1 szintű a tudásod, és csókolom. Később az életed során az esetek 95%-ban nem fogják nézni, hogy pont hol vizsgáztál, sőt, a bizonyítványod sem feltétlenül kell, csak dumáltok egyet a job interview-en, stb. :)

A nyelvvizsga típusa, elismertsége még a külföldi továbbtanulásnál fontos, pl IELTS, de az már más eset. :)


Sok sikert!

2014. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves első!

A kérdező ahogyan írta is, német TELC-re menne. Te ugye angolon voltál, amihez minden elismerésem. Angolból az egyik legerősebb nyelvvizsga. Viszont németből teljesen máshogy néz ki mint angolból. Sajnos. Vegyük csak a szóbeli témakifejtést, ahol összesen 5 tétel van, te otthon bemagolsz egyet és azt elmondod majd ott. Ez angolon ugye nagyon nem így van...


Én a kérdező helyében németből nem biztos, hogy TELC-re mennék. Legalábbis amíg nem kezdenek vele valamit. Ideje lenne németből is olyan szintre felhozni mint angolból...

2014. nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Második!

Első vagyok. Köszönöm a felvilágosítást! Sajnos nem tudtam, hogy a nyelvet leszámítva van tematika és szintbeli különbség a kettő között.

2014. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos van. Ami számomra teljesen logikátlannak tűnik. Mert, ha az egyik nyelvből egy jól kidolgozott rendszer van, akkor miért nem lehet a másik nyelvből is egy ilyet csinálni?! Ez nem világos nekem. Meg egyetlen egy dolgot hiányolok még a nyelvvizsgából. Az önálló válaszadást pl. olvasott szövegértésnél nem a,b,c lehetőség, hanem kérdések, és arra saját szavaiddal kisebb válasz. Ez a legtöbb nyelvvizsgán már így van. Valamint a hallás utáni szövegértés feladatnál is lehetne legalább egy ilyen, nem csak a,b,c...
2014. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!