Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok ajánlani Nagykanizsán...

Tudnátok ajánlani Nagykanizsán egy brutálisan jó angol nyelvtanárt, akinek van külföldi tapasztalata?

Figyelt kérdés
Nekem nem azért kell, hogy villogtassam a nyelvvizsgámat, hanem valódi külföldi munkavállalásra való felkészítést szeretnék. Ezért ragaszkodom a külföldi tapasztalathoz. Van egy angol alapom, amit saját magamtól értem el, sok szorgalommal. Ezt kellene tovább fejleszteni, és ami nagyon fontos, a szövegértést javítani. Sokszor nézek egy videót, de nagyon gyorsan beszélnek benne, és nem is "hallom ki" hogy mit mondanak, de ha feliratozzák, akkor legtöbbször le tudom fordítani. Ezen mindenképpen javítanom kell, hiszen kint ha CV alapján felhívnak telefonon, tudnom kell kommunikálni. Olyat keresek aki tud Nekem ebben segíteni.

2014. nov. 17. 05:39
 1/7 anonim ***** válasza:

"... egy brutálisan jó angol nyelvtanárt..."

Aki hajlandó beléd verni az angol nyelv tudását?

.

Szerinted brutálisnak kell elnnie, vagy neked is akarni tanulni?

2014. nov. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Angoltanárt nem tudok ajánlani, de szerintem a brutális és a jó nem passzol össze.
2014. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na most, azt nem értem első sorban, hogy ha nem tudtok nekem a kérdésemre érdemi választ adni, akkor minek pazaroljátok rá az időt, hogy írjatok 2-3 felesleges mondatot. Szeretnék tisztázni egy két dolgot, ha a fentiek alapján nem lett volna egyértelmű. Az első válaszolónak annyit mondanék, hogy hiába kukacoskodunk a megfogalmazáson, hogy 'brutálisan' jó avagy sem, attól még egy konkrét kérdés volt, és nem kiforgatni kellett volna, hanem megválaszolni. Felteszem vagytok annyira értelmesek, hogy értitek a lényeget, és nem kell nektek elmagyarázni. A második válaszoló írja, (brutális+jó)ez a kettő nem passzol össze... Szerintem meg nagyon is van különbség a jó és a brutálisan jó nyelvtanár között. Egyébként az Én testvérem dolgozott nyelvtanárként, és Ő pl a 'brutálisan jó' kategória. Sajnos számtalan dolog miatt nem tud velem foglalkozni, amit nagyon sajnálok (ezért is keresek alternatívát). Ő teljesen kezdő szintről 3 hónap alatt nyelvtanár nélkül középfokra felkészült, jelenleg is Angliában él, és tökéletesen beszél angolul. Sajnos nem vagyunk egyformák. Mint fent írtam, nagyon nagy önszorgalmam van, de ez számomra nem elég. Sajnos találkoztam olyan nyelvtanárral, akinek nem volt megfelelő nyelvtudása, egy telefont nem tudott elrendezni, egy youtube interview-t nem tudott lefordítani. Én ha kell éjjel nappal foglalkozom az angollal, de szükségem van segítségre, kontrollra. Ennyi olyan embert keresek, aki a lehető legmagasabb szinten sajátította el az angolt, és van oktatói vénája. Ha ezek után még mindig "lovagoltok" a szavakon, meg hogy hülyén fogalmazok, akkor ti még nem voltatok egy igazán profi nyelvtanárnál, csak ilyen középiskolai "menjátazérettséginvalahogy" vagy egy gyengébb nyelviskola "jovancsaklegyenmegvalahogyazadiploma" tanárnál. Mert sajnos vannak ilyenek....Mindegy, remélem találok egyet. Rajtam nem fog múlni az biztos.
2014. nov. 18. 01:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm szives kioktatásod!

Figyelmedbe ajánlom azért, hogy mindaddig, amíg rosszul fogalmazod kérdésed, ne várj maximélis választ!

.

Az a nyelvtanár, aki neked "brutálisan jö", másnál lehet, a közepes szintet üti csak meg.

.

Ha már a kioktatásnál tartunk: az "én", a "nekem" szavak a mondatban nem nagybetűk.

Netán annyira fontosnak tartod magad, hogy mégis?

2014. nov. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A brutális azt jelenti, hogy durva, meghökkentő. Te melyik nyelvtanárt akarod?
2014. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok ismét. Na jó. Először is igazat adok abban, hogy nem fogalmaztam jól. Ebben igaza van 'dubitus'-nak, de továbbra is azt gondolom, hogy nem a szavakon kellene lovagolni. Másodszor, tudok helyesen írni, ezzel soha nem volt gondom, a mondatban szereplő "Én" vagy "Nekem" szavaknál szándékosan használom a nagybetűt, de ugyanúgy a "Te" és a "Neked" szavakat is nagybetűvel írom. Nem magam miatt abszolút, igazából fogalmam sincs miért. Egyszer chateltem egy ismerőssel, ahol szándékosan kiemeltem a számomra fontosnak tartott szavakat abban a sztoriban, amelyek az "Én" "Te" vagy éppen a "Nekem" vagy "Neked" szavak voltak, és valahogy szokásommá vált. Rövidre zárva: Nem, nem magam miatt emelem ki. "Én" "Te" "Ő" "Ön" "Nekem" "Neked" "Önnek", nálam ezek nagybetűk. Ennyit erről érdekességképpen. A másik dologban, mint írtam igazad van. Legközelebb azért ajánlhatnál egy nyelvtanárt is, akárhol, nem számít, ha nem kanizsai. Bár felhívni nem fogom, de legalább egy picivel közelebb kerülünk a témához, amiért valójában kértem a segítségeteket. Köszönöm még egyszer.
2014. nov. 19. 06:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak hasonló mondanivalóm lenne. Én nem vagyok értelmező kéziszótár, a "brutális" vagy "brutálisan jó" szót arra értettem (mondom sokadszorra) hogy egy megfelelő KÜLFÖLDI tapasztalattal rendelkező nyelvtanárt keresek, aki átlagon felüli nyelvtudással rendelkezik, amit át is tud adni. Gondoltam, ha itt megkérdezem, és valaki ajánlja, mert neki bevált, vagy tudja róla hogy nagyon jó, akkor megér egy misét. Még egy gondolat.. "A brutális azt jelenti, hogy durva, meghökkentő." Köszönöm szépen, most már ezt is tudom :) Nem hiába mondom, azt internet csodákra képes, olyan információkkal gazdagodik az ember, hogy igen csak bölcs lesz, ha eleget ül a gép előtt... De viccet félre téve, Nekem mindegy, hogy durva vagy meghökkentő a kedves Tanár Úr vagy Tanárnő vagy akár a módszerei, csak legyen hatásos. A lényeg, hogy az első óra alkalmával győzzön meg hogy érti a dolgát, aztán utána Én minden utasítását teljesítem, és a tanácsait megfogadom. Nekem most jelenleg intenzív felkészítés kellene, nem pedig olyan oktatás, miután 1,5 - 2 év után meg merek szólalni bárhol Angliában. De Neked is köszönöm a válaszod. Üdv
2014. nov. 19. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!