Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlődhetnék németből az...

Hogy fejlődhetnék németből az érettségiig?

Figyelt kérdés

Idén lesz az érettségi, a matek/magyar/töri mellett németből és angolból. Németet 11,5 éve tanulok, angolt 3,5 éve, viszont az utóbbi SOKKAL jobban megy. Mindkettőből írtam próbaérettségit, de tanár és hangszóró/fejhallgató/fülhallgató híján csak az írásos szövegértést és a nyelvhelyességet tudtam leellenőrizni. Angolból 55 pontból 52-t értem el, míg németből 53 pontból csak 39-et.


Hogyan fejlődhetnék minél többet németből? Érdemes lenne német filmet néznem és könyvet olvasnom szótárral a kezemben? (Angolul kb. így tanultam meg. Az iskolában 1,5 évig tanultam, utána magántanuló lettem és nem nagyon forgattam az angolkönyvet, ellenben rengeteg filmet néztem először magyar, majd angol felirattal, és könnyített könyveket, majd rendes könyveket olvastam. Azért kérdezem, hogy érdemes-e ezt németből is megtennem, mert nem tudom, hogy ezzel el tudok-e érni valami eredményt az érettségiig.) Vagy ez egy hosszú folyamat? (Angolból nem tudom, mennyi idő alatt jutottam el oda, ahol most vagyok, szinte észrevétlenül fejlődtem, nem tudom, hogy mennyi idő kellett. A nyelvtant persze könyvből néztem, de szinte csak átolvastam, mert a könyvekből már nagyjából átjött, hogy mit miért és hogyan kell helyesen írni.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 17. 22:23
 1/2 anonim válasza:
Az, hogy milyen hosszú folyamat, rajtad áll. Ha az angolt el tudtad sajátítani kevesebb idő alatt, mint a németet, akkor természetesen a némettel is meg tudod ezt tenni. Próbáld ugyanazokat a technikákat alkalmazni a német tanulásod folyamán, mint amit a másik idegen nyelvnél tettél. A filmnézésekkel és az efféle dolgokkal szórakozva tanul az ember. Csak azt tudom mondani, hogy gyakorlás, gyakorlás és lesz annak gyümölcse. :)
2014. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Akkor azt hiszem, hogy a tanulás mellett a napi filmnézés vagy olvasás nyelve magyar helyett német lesz (bár nem szeretem a németet, de azért az érettségit le kell tenni belőle minél jobban, utána meg marad az angol :D).

2014. nov. 18. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!