Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvben milyen névmást...

Angol nyelvben milyen névmást használnak, ha nem tudák az illető nemét, akiről beszélnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van a he, she, it, de ha mondjuk beszélek valakinek egy személyről, és nem akarom elárulni a nemét, akkor, hogy oldom meg ezt a problémát? :)

2014. nov. 20. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lehet kikerülni a legegyszerűbben, ha úgy vonatkozol rá, hogy "that person". Külön személyes névmásra ne számíts, olyan nincs, csak az általad felsoroltak. Persze még úgy is mondhatod, hogy "one of my friends" vagy mondjuk "I met someone, who is...". Remélem segítettem neked!:)
2014. nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors választ! szuper. :)
2014. nov. 20. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
"he or she" gyakran hallom...
2014. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A "they" szót is lehet használni, sőt egyre többször hallom ezt. Nem gond, hogy alapban többesszámra utal.

Egyébként máshol is előfordul a "they" használata akkor, amikor nem tudjuk egy személy nemét:


Somebody will meet me tomorrow, won't they?

2014. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!