Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy magyar újságíró külföldön...

Egy magyar újságíró külföldön (pl. Anglia), hogyan tudna ott is "érvényesülni"?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy elvégzik itthon a szakmához szükséges tanulmányokat meg efféléket, de nyelvtanfolyam is szükséges(ebben az esetben angol), és ott elfogadják az itteni bizonyítványt, diplomát, és a többit? Előre is köszönöm, és ha valamit nem egészen pontosan fogalmaztam, elnézést.

2014. nov. 21. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán elfogadják, de semmire sem mész egy vérbeli angol íróval szemben, például, ha EGY állásinterjura jelentkeztek!
2014. nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vree ***** válasza:

Én nem hiszem hogy úgy működik az újságírószakma, hogy odamész, tessék itt vannak a papírjaim, tessék nekem munkát adni...Mo.-n se...


Egyébként a magyar diplomákkal nem sokra mész külföldön, valószínűbb, hogy ha feltétlen szükség van ilyesmire, akkor akár újra le kell vizsgáznod.


De ha már újságíró akarnál lenni, sokkal lényegesebb az anyanyelvinél jobb (!) szintű fogalmazási képesség.


(figyelmeztetés: nem vagyok újságíró)

2014. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:

Én amúgy biztosan úgy kedzeném, hogy az interneten írásokat publikálok, a jobban sikerülteket meg elküldöm lapoknak, hátha megjelentetik/érdekli őket, egy linkkel a blogomhoz meg az eddigi írásaimhoz/plusz az eddigi eremdényeimmel, egyben tájékozódom, hogy náluk mi az elvárás felvételnél, kiket alkalmaznak, milyen feltételek mellett.


Nem szabad a diplomaosztóig várni, mielőtt egyáltalán megkérdezed a jövőbeli munkaadódat, hogy ő tulajdonképpen mit is vár el...

2014. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, némelyik kissé összezavart, de valahogy megpróbálok, kijutni az alagút végére, mégegyszer köszi.
2014. nov. 21. 18:44
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha például kimennék, és ott tanulnék, hallottam rengeteg egyetemről Londonban, pl Cambridge, és azt mondják, ha van egy diplomád, bármilyen szakról a Cambridge-ben, akkor könnyen felvesznek.
2014. nov. 21. 19:33
 6/7 anonim válasza:
0%
Mi ez a magyar "érvényesülés" kocka szar duma, mér, te eleve érvénytelennek születtél vagy mi a gondod? Menjél, tanuljál, legyen tehetséged (na, itt lehet elvetettem a sulykot, tehát javítok: ne legyél teljesen imbecil), de ne érvényesülgessél itt nekem. Mert odabaszok (esetleg érvénytelenítelek).
2014. dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ -.-
2014. dec. 23. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!