Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok olyan oldalt/oldalaka...

Tudnátok olyan oldalt/oldalakat, amelyen az ÖSSZES német rendhagyó ige szerepel magyar jelentéssel is? Kerestem, de sehol sem találtam, csak maximum 100-200 db-ot. De kb.500-600 darab van.

Figyelt kérdés

#német #starke verben #német rendhagyó igék
2014. nov. 22. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyelv is folyamatosan fejlődik, sehol nincs leírva az összes, mindenhol csak a legfontosabbak. Ha azokat tudod, akkor jó vagy, a többi az majd úgyis anyanyelvi környezetben ragad rád.
2014. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak az a baj, hogy tőlem az összeset követeli a tanárom, de fogalmam sincs honnan tudnám megszerezni őket... :\
2014. nov. 22. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen tanár? Hidd el, hogy suliban maximum a tankönyvi szavakat fogja visszakérni vagy esetleg amiket leírtatok plusz szavak a szótárfüzetbe. Nem fog találomra kiválasztani egy olyan szót, amit még csak nem is használnak a németek.
2014. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Suliban nem is kérnek, csak 20-30 szót, mert ez még csak a 2. év, hogy németet tanulok... de járok magántanárhoz és ő azt mondta, hogy szerezzem meg az összeset és válasszak ki belőle olyan szavakat, amikre úgy gondolom, hogy szükségem lehet valaha is, ne más mondja meg, hogy mikre lesz nekem szükségem a jövőben...
2014. nov. 22. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor mondd a tanárnak, hogy azt a 100-200-at választottad, amit megtaláltál! Istenem! Te rettegsz egy magántanártól? Egyébként meg mért nem adja ő oda neked? Ti fizetitek, ő a ti alkalmazottatok!
2015. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!