Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » We’ve had the lawn...

We’ve had the lawn mowed by the neighbour’s son. A we után miért van még have, nem lenne elég csak a had?

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 13:12
 1/7 A kérdező kommentje:
The rain has made the tourists stay in the hotel this morning.Itt pedig a The Rain után még iért kell a HAS?
2014. nov. 29. 13:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Műveltető szerkezet. Ennek a képzése a have. Mivel a kérdésbeli mondat Present Perect, a műveltető have harmadik alakban áll.
2014. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A rain mondatban pedig a make a műveltetést kifejező szó. Mivel Present Perfect így a make harmadik alakban van. Például azért PP mert kihat a jelenre. A turisták a hotelban vannak, mert az eső bezavarta őket.
2014. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Arra van valami szabály, hogy mikor kell a Have-t és a Make-t használni?
2014. nov. 29. 13:47
 5/7 Vree ***** válasza:
100%

A made nem műveltető igazából, inkább azt jelenti, hogy valamire rávesz/kényszerít.


I had him cut the grass.

Levágattam vele a füvet.

I made him cut the grass.

Rávettem/Kényszerítettem, hogy vágja le a füvet.

2014. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha így mondom az jelent valamit: I make the grass cut.Ezzel azt akartam volna mondani, hogy én igen is most vágatom le a füvet, mintha dühösen mondanám.
2014. nov. 29. 14:44
 7/7 Vree ***** válasza:

Nem jelent semmit. Mondom, a vágatom (műveltetés) have és nem make.


Elvileg jelentheti, hogy valamilyenné tesz/változtat valamit, tehát ha nagyon erőltetem, tudom így értelmezni:

I make the grass cut. = Levágottá tettem (változtattam/varázsoltam) a füvet.


De ahhoz amit te akarsz mondani nincs köze.

2014. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!