Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell az 1000 questions...

Hogyan kell az 1000 questions 1000 answers-ből tanulni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy emelt szintű érettségit kell tennem, de őszintén szólva alig közelítem meg a középszintet(gondolom) és emelt faktra jelentkeztem a sulimban (ami utólag nagy hiba volt). Még annyi, hogy külön tanárhoz nincs lehetőségem járni.

2014. nov. 30. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy csináltam, hogy a kommunikációs készségem is fejlődjön, hogy megnéztem a témakört/kérdéseket, és csináltam egy témavázlatot hozzá. Így a vázlat meglesz, de sose 100%-ig ugyanazt mondod, ami jó, mert megtanulsz változatosan beszélni.


Sok sikert!

2014. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Pedig nem ártana, ha egy tanár álapítaná meg, milyen szinten vagy, mert a felkészülés attól függ. Emelt szintű érettségire nem kifejezetten az 1000 kérdést ajánlom, az hagyományos nyelvvizsgákra jó. De ha megvan, nem kell kidobni, a mintakérdéseket olvasd el, válaszolj rájuk, még akár hangosan is, de mindenesetre részletesen. Utána olvasd el a mintaválaszokat, hasonlítsd össze a saját változatoddal, mit hagytál ki belőle. Ne ijedj meg, nagyon igényes válaszmintákat ad. A mintaválaszokat a szójegyzékből szótározhatod, majd olvasd fel hangosan a szójegyzéket, az ismeretleneket írd ki magadnak, memorizáld, kérdezd ki magadtól cédulákkal vagy a quizlet.com-mal. Hosszú, macerás, de a nyelvtanuláshoz idő kell.

Ha még csak alig közelíted meg a középszintet, akkor a nyelvtudásodat kell feljebb tornászni akár egy kurzuskönyvvel, akár filmnézéssel, akár könnyített olvasmányokkal, de haladó szinten, akár játékokkal, korábbi évek középszintű érettségi feladataival, és ha már eléred a B2-t, akkor jöhetnek az emelt szintű érettségi feladatok, a szóbelire pedig: [link]

Ha van ismerősöd, aki jól tud angolul, vele gyakorold a társalgást. De az írásbeli 4 feladattípusa 4-szer annyi pontot ér, mint a szóbeli (120 vs. 30).

2014. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki pontozott le és miért?
2014. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem pontozott le senki csak több ismerőssel is találkoztam, akik már sokkal többet tudnak angolból és úgy érzem leragadtam az általános iskolai szinten. A suliban meg a rendes angol tanárom se mondanám, hogy a legjobb. A faktos tanárom meg csinált egy szintfelmérőt (amin persze nem remekeltem), és az osztályomból jelentkezők egy része hasonló szinten van, de a tanár még tanácsokat sem ad, hogy is kéne nekikezdeni. (Bár érthető is, mert nem korrepetre jelentkeztünk.)
2015. márc. 1. 20:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a segítséget :)
2015. márc. 1. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!