Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azoktól kérdezném, akik...

Azoktól kérdezném, akik hobbiból tanulnak nyelvet, (többet is) hogy azok miért szeretnék megismeri a nyelveket?

Figyelt kérdés

2014. nov. 30. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert tök jó érzés egy másik nyelvbe úgymond "belelátni", megismerni, azon a nyelven beszélni, írni, később esetleg már gondolkodni is néha. Plusz, én mindig csak olyan nyelveket választok, amelyeknek tetszik a hangzása, ezért élvezem is tanulni/használni az adott nyelvet. Na meg nagyon jó párhuzamot állítani, össze-összehasonlítani egy-egy másik nyelvvel. És ezáltal a kultúrát is meg lehet jobban ismerni. Szóval eléggé összetett ez az egész.... :)
2014. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy hobbi a nyelvtanulás, mint másnak pl az olvasás, vagy a videojátékozás. Igazából nincs különösebb oka, egyszerűen csak szeretem csinálni. Ha megtetszik egy nyelvnek a hangzása, vagy magát az országot, annak kultúráját szeretem, akkor valamilyen szinten mindenképp meg akarom magam értetni. Meg jó érzés több nyelven is beszélni, még ha nem is teljesen folyékonyan.
2014. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó érzés belelátni egy nyelv felépítésébe, sok mindenre képes rávilágítani akár az emberekkel kapcsolatban is. Nekem mindig a kedvenc példám, hogy az angol nyelv miatt a jogban mindig a bűnöst keresik, spanyolban meg az ártatlanságot védik. Számomra nagyon érdekesek ezek a kis finomságok. Meg hogy vajon a magyarban miért lehet ennyire változatosan káromkodni? :D

Ha érdekel egy kultúra, annak nagyon szívesen megismerem a nyelvét, mert csak azon keresztül lehet igazán megérteni. Számomra remek hobbi, jó agyserkentő és általa kitárul a világ.

2014. dec. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok külföldi barátom van, illetve 23 éves korom óta sokat utaztam, és szeretek azzal örömet szerezni az embereknek, hogy legalább a mindennapos társalgás szintjén az ő nyelvüket használom.

Középiskola óta tanulok/beszélek angolul, ez is sok pozitív élményt ás megerősítést adott. Azt hiszem, akkor az angol még csak az olvasás élménye miatt érdekelt, meg pár levelezőtársam is akadt.

2014. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvhez kötődő kultúra, emberek, országok, művészetek teszik érdekessé a nyelv tanulását. Új gondolatokat ébreszt, új gondolkodás módot ad.

De akár csak ez szerelem kedvéért is meg lehet tanulni.

2014. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!