Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van japán nyelvből N4-es...

Van japán nyelvből N4-es nyelvvizsgám (középfok). Érettséginél jelent ez plusz pontot? Teljesen más rendszer ez, mint az angolnál, németnél, olasznál stb.

Figyelt kérdés

2014. dec. 3. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy! :) sok tanulásodba került? 2013-ban az egyetemi felvételinél a legtöbb szakon nem fogadják el a japán nyelvvizsgát vagy érettségit. De ha szerencséd van, akkor lehet,hogy változott azóta.
2014. dec. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mondom 100%-ra, de szerintem azóta sem fogadják el hazai intézményeknél. Nekem is N4 vagy (illetve mikor még én csináltam, az 3kyuu volt), de 2008-ban a diplomámhoz nem fogadták el, nem mert akkreditált, mert a JLPT vizsgán nincs szóbeli rész.

Mehettem utolsó pillanatban Rigó utcára nyelvvizsgázni sok pénzért, csak hogy megkapjam a diplomám. De szerencsére meglett :)


Egyébként röhej, hogy a JLPT-t kb az egész világon elfogadják, csak M.o-on nem, ahogy a Rigó utcait meg csak itthon fogadják el és a többi országban meg nem... -_-

2014. dec. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem államilag elismert nyelvvizsga, így többletpontot sem jelent.

Ráadásul az N4 még csak alapfok :P

2014. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az érettséginél nem jelent másik nyelvből megszerzett ny.vizsga sem pontot -

Nem a felvételire gondoltál?

2014. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg nem európai nyelv
2014. dec. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!