Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mekkora esélyem lehet angol...

Mekkora esélyem lehet angol felsőfokú nyelvvizsgára ilyen háttérrel?

Figyelt kérdés

Középfokút 9 éve tettem le (TELC) 84%-os lett. Előtte voltam nyelvtanfolyamon (pár hónapig, nem emlékszem pontosan). Az eltelt 9 éve alatt nagyon rutinossá vált a nyelvtudásom, Írott szövegből nincs oylan amit ne tudnék könnyen és pontosan értelmezni és megértem a "bújtatott kifejezéseket" is. Angolul olvasok könyveket, cikkeket.

Szóbeli megértés is hasonló, nagyon erős akcentus vagy durván kicsavart dalszöveg igényel komolyabb odafigyelést.


Amivel szerintem probléma lenne, az a nyelvtan. 5 éve tettem le egy TOEFL nyelvvizsgát az Egyesült Államokban (4 hónapot töltöttem ott) ami 89%-os lett. Azóta nem tanultam semmi angolt, írásban gyakrabban szóban kicsit ritkábban használom és picit elkorcsosult a tudásom (egybe írom a dont, cant-ot ' nélkül, és ha elgondolkodom hogy kéne írni nem jut eszembe azonnal :D). Beszédben kicsit bizonytalan vagyok (de ez nem az angolom miatt van, hanem félénk típus vagyok és magyarul is keveset beszélek).


Tudom hogy sok rizsát írtam, De úgy kb ezek alapján mekkora esélyt adnátok felsőfokra? Nagyon elszoktam az időre feladatmegoldogatástól és nehezen tudnám belőni.


Illetve melyik nyelvvizsgát ajánlanátok?



2014. dec. 8. 20:24
 1/2 anonim válasza:
Én úgy látom hogy bizonytalan vagy és kívülről vársz valamilyen támogatást megerősítést. De ezt így senki nem tudja megítélni. Szerintem ha korrekt választ szeretnél, akkor vegyél egy felsőfokú nyelvvizsgával kapcsolatos teszt könyvet és töltsd ki a teszteket, majd ellenőrizd le hány pontot ért el. Tudom hogy ez így hosszabb és macerásabb, de gyors választ nem fogsz kapni, egy ilyen kérdésre. :)
2015. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Komolyabb nyelviskoláknak vannak ingyenes online szintfelmérő tesztjei is.
2015. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!