Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért jó angolul tanulni?

Miért jó angolul tanulni?

Figyelt kérdés

Nem értem miért mondja mindenki,hogy angolul tanulni megéri mert kimehetsz külföldre...

Szerintem túl nehéz a nyelvezete mellesleg a kiejtése teljesen eltér a helyesírásától.De miért jó ez?

Én nem értem. :(


2014. dec. 9. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha neked az angol nyelvtana nehéz, el kell keserítselek, ennél nincs könnyebb nyelv a világon.:/
2014. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"miért mondja mindenki,hogy angolul tanulni megéri mert kimehetsz külföldre"

Talán azért mert az angol az egyetlen nyelv amit mindenhol beszélnek, sok helyen angol nyelvtudás nélkül föl sem vesznek (még itthon sem), van olyan egyetem ahol angol nyelvtudás nélkül nem adják ki a diplomát sem.

2014. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Előreláthatólag nyelvvizsga nélkül kb 2020-tól nem is adhatod be a felvételi jelentkezésed:D
2014. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Talan azert, mert normalis munkahelyre nyelvtudas nelkul fel sem vesznek. Vannak munkakorok, ahol a folyekony angoltudas elengedhetetlen, mert angolul kell kommunikalnod szoban es irasban, raadasul olyan emberekkel, akiknek ez szinten nem anyanyelve (hanem mondjuk norvegok, nemetek, stb.).


Van egy regi mondas, miszerint ahany nyelv, annyi ember. Probald meg megerteni.

2014. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem csak munka miatt éri meg...Pl amit nem találsz meg a neten magyarul, azt 100%, hogy megtalálod angolul. Sokkal-sokkal több az információ angolul.

Nem is kell kimenni külföldre, hogy érezze az ember az előnyét.

2014. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha sok pénzt akarsz keresni, akkor minimum középfokon kell beszélned angolul.
2014. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
54%

Én németországban élek,de se németül se angolul nem beszélek. Mikor monom a nyelvükön a németeknek,h nem beszélek németül,rögtön az a 2.kérdésük,h angolul beszélek-e.

És meg kell mondjam általánosban németet tanultam,akkor még szerettem a nyelvet,ahogy kiköltöztem,vhogy megutáltam.

Viszont az angolt meg nagyon megszerettem. imádom az angol zenéket,filmeket,stb.. de németeknél mi jó van ezekből? semmi.

szóval a nyelv otthon is hasznos,mert akár egy egyszerű recepciósnak mész akkor is kell nagyon vágni a nyeleveket,mert sok a külföldi vendég,magyaroknak nem is lenne pénzük rá. legalábbis a többségnek..

itt kint németben a magyarokat lenézik,nyelvtudás nélkül aljamunkát kapsz,de még így is 300-500ft-ot kapsz semmi tudás nélkül.. ugynazért a munkáért otthon 75-et,a megkeresel. szóval azért tűz ki mindenki külföldre.

a nylevtudás hasznos,anélkül nem boldogulsz.

Hány éves vagy?

2014. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.Sokat segítettetek.

Jövőre megyek gimnáziumba és nem nagyon szeretek nyelvet tanulni mert elég nehéz és a kiejtése is teljesen eltér az írásától és így duplán nehéz angolt tanulni.

2014. dec. 10. 13:39
 9/16 anonim válasza:
Tanulj kínaiul,az biztos könnyebb:D
2014. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát ahogy elnézem inkább maradok az angolnál.. :)
2014. dec. 10. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!