Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egy nyelvvizsga?

Milyen egy nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
reszleteden legyszi:) mibol all, reszei stb. kivancsi vagyok ra nagyon

2014. dec. 15. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy írásbeli része, ami áll szövegértésből, fogalmazásokból, illetve hallásértésből (bár ez bizonyos vizsgáknál a szóbelihez számít), valamint áll egy szóbeliből, ahol általában húzol egy tételt, esetleg felkészülsz belőle és prezentálod, meg kérdez a zsűri, lehet szituációs feladat is, stb. De mindezt az adott vizsga határozza meg, szóval utána kell nézni, hogy melyiknél mi a követelmény, mi hogyan zajlik (ezt a neten megtalálod). Ja, meg olyan vizsgák is vannak, ahol külön nyelvtani feladatlap is van az írásbelin. Tehát tényleg vizsgája válogatja....
2014. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen fokú?

Van külön írásbeli rész meg szóbeli, meg labor

feladat

2014. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mégis melyik nyelvvizsga? ECL? TELC? BME? Origo? Euro? stb. (még van több is)

Sok közös van bennük, de nem egyforma. Mindegyikben van írásbeli és szóbeli rész. Írásbelin lehet szövegértés, de az már sokféle lehet. Van, hogy egy szöveg után kérdések következnek a szövegről, van, hogy igaz-hamis a feladat. Van, hogy a szövegből kihagynak mondatokat, és választani kell, hogy a megadott mondatokból mi illik oda stb. De van, hogy csak szavakat hagynak ki. De még sorolhatnám a feladattípusokat és fajtákat.

De amíg nem mondod meg, konkrétan melyik vizsgát tennéd le, addig nem tudunk bővebben segíteni.

Egyébként nem is értem, miért nem Google-ben keresel rá, érdemes mindegyik nyelvvizsga ismertetőjébe belenézni, hogy neked melyik a szimpi. Főleg azokat érdemes, amiket fent felsoroltam.

2014. dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én TELC-en voltam. Volt egy írásbeli része (szövegértés, nyelvhelyesség, magnóhallgatás, levélírás), a rossz ebben az volt, hogy nem tartottak szünetet, hanem kb. 3 órát kellettbent ülni a feladatlap fölött. A szóbeli előtt 20 perccel megkaptuk a feladatokat és volt időnk kidolgozni. Utána pedig egy másik vizsgázóval együtt bementünk egy terembe, ahol volt két vizsgázatató, köszöntünk, meg odaadtuk a személyiket. Bemutatkoztunk, aztán végülis a feladattal kapcsolatban kellett beszélni a párommal. Programot kellett szervezni, meg egy olvasott újságcikkről beszélni meg az idegenvezető előnyeit és hátrányait elmondani. Ennyi volt.


Remélem tudtam segíteni, ha még van kérdésed akkor nyugodtan írhatsz üzenetet.

2015. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!