Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam...

Melyik nyelvet válasszam véleményetek szerint (tanulhatóság szempontból a legkönyebb előnyt élvez)!? (leírás fontos! Spanyol, olasz, francia)

Figyelt kérdés

az említett három nyelv közül mind3 felé egyformán húz a szívem, de saját vágyam lényegtelen, mivel munka elvárás végett tanulnám... így mind egy formán erős


anyanyelvi szinten beszélek angolul és úgy halottam, így a spanyol a legegyszerűbb 2.nak... (talán ezt is szeretném a legjobban)


FONTOS!!

- a nehézség a lehető legkönyebb legyen, mivel a munkám és a magánéletem végett nincs időm, így a legkönyebben elsajátíthatót választanám

- minden esetben a az új idegen nyelvet angolul tanulnám: értsd >>> tanulás közben nem magyarra fordítanám a szavakat / a nyelvtani szabályokat nem magyarul tanulnám, hanem angolul... ennek célja, hogy ne kopjon az angol se, valamint erősíteném azt is, amennyit még lehet rajta


+ arról mi a véleményetek, hogy 2 nyelvet tanulok párhuzamosan? úgy olvastam egyszerűbb 2 nyelvet tanulni az alapoktól együtt, mint "befejezni" egyet és újra kezdeni 1 másikat



2014. dec. 19. 13:53
 1/3 anonim válasza:

Bevallom én hadilábon állok a nyelvekkel,de elmondom mit olvastam,hallottam. Pont nem rég beszélgettünk erről.

Ha már jól beszélsz angolul akkor a francia azt talán könnyebb,mert sok a közös szó csak másképp ejtik ki.

A francia hátránya, hogy az írás és a kiejtés távol van egymástól! Nekem mondtak olyat is, hogy a nyelvtan nem olyan nehéz.

Persze a nyelvtanulás az egyéntől is függ.

A spanyol az olaszhoz közelebb áll, mint a portugálhoz !

Gyanítom az olasz könnyebb. Biztos sok angol szóra is rá ísmerhetsz ami latin eredetű.

Meg az olasznál talán közelebb áll a kiejtés az írásképhez is.

2014. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én spanyolt tanulok és nagyon imádom, mert könnyen tanulható és szerintem nagyon szép ez a nyelv. Én ezt ajánlom neked.:)
2014. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek közül a spanyol a legkönnyebb. Nyelvtana kb. olyan, mint az olasznak és a franciának, viszont a kiejtése neki a legkönnyebb. Mindent úgy írsz, ahogy ejtesz- persze van hozzá szabály, de azt egy negyedóra megtanulni, és onnantól már mindent ki tudsz ejteni spanyolul. Francia kiejtés az elég nehéz. Az olasz a legszebb szerintem a három közül, de ha jól értem, neked az a fontos, hogy minél könnyebb legyen megtanulni.

Én angol után spanyolt tanultam, nekem sokat segített, hogy nagyon sok szó közös-latin végett. Már jobban tudok spanyolul, mit angolul- úgy, hogy 6 évet tanultam angolt, spanyolt meg csak a három éve kezdtem. Már spanyolból tanulom inkább az angolt. ;)

2014. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!