Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hány nyelven beszéltek, és...

Ti hány nyelven beszéltek, és milyeneken?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok. Leírnátok azt is, hogy mennyi időt szántatok egy nyelvre, milyen szinten jártok vele, és mik velük a céljaitok?


(Pl. nekem: angol, 10 év, anyanyelvi szint, szinkrontolmács szeretnék lenni;német, 2 év, középfok, érettségit szeretnék tenni; japán, 1 év, 6. szint a JLPT-ben, hobbi.)



2014. dec. 21. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Angolt tanulok általános iskola óta, ami ha jól számolom 14 év. Nem vagyok vevő az idegennyelvekre, szóval nem vagyok belőle egy profi.


Más nincs.

2014. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Angolt 5 éves koromtól tanulok. Középszinten állok vele, de önerőből fejlesztem, hogy elérjek legalább egy felsőfokot.

Mellé a spanyolt kezdtem el tanulni, még az alapoknál tartok,de ezt szeretném felhozni szintén magas szintre.

Ha úgy alakul, akkor a franciát is szeretném egy középszinten tudni, de legalább társalgási szinten.

2014. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Angol, német középszint. Ha esetleg külföldön adódna munka úgyis fejlődik majd mind a kettő.
2014. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Angol másodikos korom óta tanulom, de nem ért semmit. 12. ben különtanár segítségével egy középfokút letettem. Spanyolt 3 évig tanultam, megértem az elemi mondatokat, esetleg érettségi szinten, beszélni egyáltalán nem tudok.

Nagyon fontolgatom, hogy az egyetem mellett letennék egy felsőfokot.

2014. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

a magyaron kívül 4 nyelven beszélek folyékonyan

angol

német

francia

spanyol


most a kínait tanulom, elég nehéz


tervben van a japán

2014. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Angol, francia, spanyol, egyetem miatt parkolópályán voltak, de felsőfokot szeretnék belőlük.
2014. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Angolul negyedikes korom óta tanulok, tizenegyedikes koromban mentem el külön tanárhoz és tettem középfokút. Most felsőfokra készülök tanárral, nyáron tervezem letenni.

Franciául 5. éve tanulok, nemsokára középfokra megyek belőle, szintén tanári segítséggel.

Oroszul van egy alap tudásom, azt autodidakta módon értem el, de amíg a másik két nyelvre koncentrálok, addig szüneteltetem.

Ismerkedek a norvég nyelvvel, mert szeretnék kimenni ERASMUS programmal fél évre.


Minden fent említett nyelvből szeretnék minél jobb szintet elérni, francia nyelven zajló mesterszakra szeretnék menni. Nemzetközi jellegű szakon vagyok, itt minél több nyelv ismerete a hasznos, szóval nem maradhatok le. :)

Aztán fel se merem sorolni, hogy még hány nyelvet szeretnék megtanulni. :D

20L

2014. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Felsőfokon beszélek angolul. De gyűlölök nyelvet tanulni, és időm se nagyon van rá.
2014. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Nagyjából 10 éve tanulok angolul, nemrég tettem le a felsőfokú vizsgát.

Spanyolul 2 éve tanulok, jövőre szeretnék belőle vizsgázni.

Tudok még egy kicsit japánul, oroszul és németül, de csak annyit amivel megtudom találni a vasútállomást és reggelit venni egy idegen városban.


Semmilyen célom sincs velük, de egyszer még hasznosak lehetnek.

2014. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Pour ceux, qui se vantent de si bien parler le français:

Est-ce bien vrai, ce mensonge? :D

Réponses en la belle langue de Molière, S.V.P.

2014. dec. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!