Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felkészülés Dexam nyelvvizsgár...

Felkészülés Dexam nyelvvizsgára otthon?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva megyek felsőfokú nyelvvizsgázni, viszont itthon készülök. Mit javasoltok, hogy csináljam? Eddig írásbelire típusfeladatokat oldottam és átnézegetem a nyelvtant, szóbelire az 1000 kérdés 1000 válasz segítségével próbálom kidolgozni a témákat. De úgy érzem ez nem lesz elég. Tudnátok segíteni, ami még hasznos lehet?

2015. jan. 4. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
miért akarsz szóbelire sablon dolgokból készülni? Ezt soha nem értettem. Ha felsőfokúra mész, akkor már gondolom van egy elég erős nyelvtudásod. Fejleszd a szókincsedet, olvass angol nyelvű újságokat (interneten), halgass angol nyelvű műsorokat, nézz filmeket, olyan dolgokat csinálj vagyis halgass/olvass, ami a hétköznapi életről szól, hétköznapi dolgokat dolgoz fel, arról ír stb. Ha tudsz angolul és nagy a szókincsed, akkor bármelyik témában kérdezhetnek, tudsz rá válaszolni, a szóbeli nyelvvizsgát te is tudod a magad írányába terelni/vinni azzal hogyha nem olyan feltünően de kicsit elmész más írányba ami még belefér és nagyjából arra válaszolsz amire kell.
2015. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Néhány hasznos oldal a felkészüléshez:


[link]

[link]

-vita: [link]

2015. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!