Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha én rendelkezem egy angol...

Ha én rendelkezem egy angol középfokú nyelvvizsgával, de szeretnék angolból emelt érettségit tenni, akkor a nyelvvizsga pontokat nem kapom meg?

Figyelt kérdés
érettségi, angol, emelt, nyelvvizsga, pontszámítás
2015. jan. 5. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel, de nem tartanám korrektnek, ha ez így lenne!!!!
2015. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan így van. Hiába rendelkezel középfokú nyelvvizsgával és emelt érettségivel is a nyelvből, csak az egyik számítódik bele - valószínűleg az emelt, mivel az 50, a nyelvvizsga pedig csak 28 pontot ér.


Első válaszoló: pedig ez teljesen fair, máshogy nem is lenne értelme. Gondolj bele: az emelt nyelvi érettségiért automatikusan kapsz egy középfokú nyelvvizsgát is, tehát ennyi erővel aki nyelvből emeltezik, az eleve kapjon 50 pontot az emeltért, meg mellé 28-at az automatikusan kapott nyelvvizsgájáért, amiért egy percet nem dolgozott külön. A rendszer ugyanis nem különbözteti meg azt a nyelvvizsgát, amit te külön csinálsz, meg azt, amit "ajándékba kapsz" az érettségidhez.

Így ha a nyelvvizsgádért is és az emeltért is megkapnád a pontot, nem lenne értelme az emelt nyelvi érettségit kérni felvételi tárgyként, hiszen ha pl. angol vagy töri vagy matek tárgyakat fogadnak el, akkor aki angolból emeltezik, nagyobb előnyre tenne szert (mivel 50+28 pontja lenne az érettségiből pluszba), míg aki töriből vagy matekból emeltezik, az nem kapna automatikusan semmit az emeltért járó 50 pont mellé. Remélem érthető.

2015. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Értem a levezetésed, de ettől függetlenül nem tartom korrektnek! Nézd meg hány diplomamentő nyelvtanfolyam indul, mert képtelenek egy középfokú nyelvvizsgát összehozni az emberek. Esetleg azt a méregfogát kihúznám, hogy aki nem érettségivel szerzi meg a nyelvvizsgát annak számítson igenis + 28 pont!
2015. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!