Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egy kicsit raccsolok,...

Ha egy kicsit raccsolok, akkor mennyire nehéz elsajátítani a spanyol nyelvet?

Figyelt kérdés

Nem ilyen mértékben: https://www.youtube.com/watch?v=6efCOghdmlQ

xD

De a kiejtésem inkább ilyen angolos (programming, Ferrari). Ha meghallgatjátok mondjuk a google translet-ben a kiejtést, ahhoz hasonló, szóval ilyen tiszta rövid pergős r hangot nem tudok kiejteni, hanem csak a nyújtott magánhangzókkal "egybemosva".



2015. jan. 8. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyira nehéz, mint bárki másnak, csak valószínűleg spanyolul is raccsolni fogsz.


Az érdekes az, hogy az is lehet, hogy nem. Ha úgy állsz hozzá, hogy a nyelvtanulás nem más, mint hogy egész új hangokat tanulsz meg, és sokat utánzod az anyanyelvieket az elejétől fogva következetesen, akkor lehet, hogy az agyad átkapcsol bébi üzemmódba, és megtanulod spanyolul azt a hangot, ami magyarul nem ment.


Én például sokkal könnyebben ki tudom ejteni az elöl vagy hátul erősen pergetett r-t, ha úgy fogom fel, hogy most egy francia/olasz/spanyol nyelvtanulási helyzetben imitálok egy idegen kiejtést, mint ha spontán beidegződött beszédben akarom használni. És ez sok más hangra is igaz, és tanítványaimnál is megfigyeltem, pl. az angol th-hangoknál.

2015. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hali! Sikerült elkezdened ezt a nyelvet? :) Nehéz volt az "r"-ek miatt?
2017. jún. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!