Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvű sorozatok,...

Angol nyelvű sorozatok, műsorok nézésével mennyire tanulhatok meg angolul? Nem a nulláról kezdeném, de túl nagy tudásom nincs.

Figyelt kérdés
Esetleg tudnátok ajánlani filmeket, meséket, amiket nézzek e célból.
2015. jan. 16. 10:14
 1/3 anonim válasza:
100%

Ha angol felirattal nézed, akkor használ valamit hosszú távon, de nem a leghatásosabb módja az angol tanulásnak szerintem.

Szerintem dalszövegeket érdemes fordítani. Azok nekem rengeteget segítettek. Mondjuk én nem kifejezetten az angol tudásért csináltam, hanem azért, mert érdekelt.

Meg tudom ajánlani még redditet, szerintem én hatalmasat fejlődtem miatta. Ha már valamennyit értesz abból, amit leírnak, akkor simán lehet lefekvés előtt fél órát olvasgatni a legkülönbözőbb témákban, hétköznapi történeteket/gondolatokat hétköznapi emberek szavaival.

(Amikor kezdtem kb. a postok negyedét értettem, mára ez 90% egy év alatt, hagyományos angol tanulás nélkül. Mondjuk rám elég gyorsan ragadnak a dolgok, de jah:)

2015. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Segíthetnek még a Pc játékok bonyolultabb változatai Pl:stratégia. Youtube + ha valamely téma érdekel és wikipedián nézed meg akkor ott az általában részletesebb angol változat.
2015. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyelvtudás több készségből áll (beszéd + beszédértés + írás + olvasás), nyilván az angol nyelvű műsorokkal a beszédértést és a szókincsedet tudod fejleszteni.



Eleinte valóban feliratosan érdemes nézni a műsorokat. Mindenképp olyat javaslok, amin "szépen" beszélnek, pl. ha szereted a Monty Pythont, akkor az is van feliratosan. Annak idején (a 80-as években) én a Follow Me-t néztem a tévében, ez ugyan nem feliratos, de teljesen az alapoktól kezdődően tanította az angolt. 60 részes, nézz bele, amit már tudsz, azt ugord át. Elég retró hatású ma már. :D

https://www.youtube.com/watch?v=onC_k6dGkII&index=1&list=PLX..

2015. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!