Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán betűk vonásainak elején/...

Japán betűk vonásainak elején/végén lévő 'pöckök' szerves részei a betűknek, vagy csak az ecsethasználatot akarják imitálni?

Figyelt kérdés

Ezekre gondoltam például, amiket itt pirossal bekereteztem. Ilyen formában írják le őket a hétköznapi írásban is, vagy elhagyhatják őket, és csak az egyeneseket és görbéket írják?

[link]



2015. jan. 21. 18:26
 1/2 Ezeöccá ***** válasza:
100%
A bejelölt részek kézírásban nem különülnek el.
2015. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Valóban. Ha ecsettel írod, akkor ezek látszanak és fontosak (ha a szépségre is törekszel, és rendes japán kalligráfiát gyakorolsz), de ceruzával, tollal stb nem jelennek meg. Az európai kalligráfiában a talpas betűkhöz lehet picit hasonlítani: nyomtatásban nagyon gyakori, de kézírásban senki se tesz talpat az A-betűnek vagy a T-nek pl.


Annyit hozzátennék még, hogy van egy úgynevezett "tollas kalligráfia", amiben szempont, hogy ezek bitonyos meglegyenek, de szigorú szabályok kötik, hogy mikor mennyire látszhat. Hétköznapi kézírásban nincsenek jelen.


Japán kalligráfia a szakterületem, kérdezz bátran, ha felmerül valami.

2015. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!