Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen meséket/filmeket...

Milyen meséket/filmeket ajánlotok angol tanuláshoz? Érdemes így tanulni?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok éve küzdök az angollal. Középiskolai angol oktatás egyenlő volt a nullával. Aztán 2 éve részt vettem egy angol nyelvtanfolyamon, ami rengeteget segített, de azóta nem igazán tanultam angolul. Nagyon nagyon alapszinten mozgok. Közben tanulom a nyelvtant is, de sokat olvastam arról, hogy filmekből is hasznos tanulni. A magyar feliratban nem hiszek, ugyanis én már évek óta csak így nézem a sorozataim, és talán annyi változott hogy könnyebben megértem az angolt, de a szókincsem ettől nem bővült. Angol felirattal tényleg működik egy bizonyos idő után? Miket ajánlanátok? Bármilyen tanácsot elfogadok még. 2 hónap múlva utazom Angliába és fontos lenne addigra, ha kicsit bővülne a szókincsem. köszönöm előre is :)

2015. jan. 26. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem néztem gyerekmeséket, angol felirattal néztem angolul normális értelmi színvonalú dolgokat, leállítottam ha valamit nem tudtam és kiszótáraztam. Így lehet, hogy több óra volt, mire megnéztem egy 45 perces sorozatepizódot, de nagyon sokat fejlődött a szókincsem. De 2 hónap alatt ne remélj csodát azért.
2015. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi :) én egyébként azt olvastam hogy film és könyv esetében sem jó ha szótárazik valaki. mármint hogy gondolom nem hátrány, de az a lényeg hogy nagyjából kell érteni és egy idő után menni fog. bár ezt sose értettem igazán, de a legtöbb helyen azt hallottam/olvastam hogy így jobb.
2015. jan. 26. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Na igen, de ahhoz egy adott szinten kell lennie az embernek és az alapfok nem az a szint. Van az a pont, ami után ki tudja találni az ember a szó jelentését, de még felsőfokon is szótáraznak, csak ott már egynyelvű szótárral.
2015. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keresőbe írd be:

esl short stories

És amit nem tudsz,azt szótárazd ki.


De más rövid sztoris oldal is jó lehet. Szerintem azért jobbak,mert egy témához kötődnek.

2015. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk annak idején a Simple English News weboldalt ajánlották, meg a Wikipédiának is van Simple English változata. Ha alapfokon tudsz, ezt meg fogod érteni.

Én már csak ritka esetben használok magyar nyelvű Wikipédiát, az angollal rengeteget lehet tanulni. Hasznos még a képregényolvasás, vannak ingyenes, online képregények is,csak jó helyen kell keresni. Ha például vonzónak találod a 20-as évek Amerikáját, akkor nyomban tudok egyet ajánlani is. Szótárazni érdemes hozzá. -->Lackadaisy, ezzel a címmel keresd!

Az angol feliratban az a vicces, hogy tényleg működik, mert megtanulod, ahogy le van írva a szó, és, hogy ejtik. Mondjuk én angol felirattal nem angol nyelvű animációs filmeket szoktam nézni (így mindkét nyelvet tanulom egyszerre).

Érdemes gyerekeknek való filmeket nézni angolul, mert azokban könnyen érhetően beszélnek, még felirat sem kell hozzájuk.


Ja, Anglia. Gyorsan adok pár tippet, olyan mondatokat, amiket hallani fogsz. (Ha Londonba mész.)


- Mind the Gap.

- The train now approaching Platform 1.

- Mind the Door please.

- We should be back on the move short... Train’s now ready to depart, please stand clear of the doors, mind the closing doors.

- Sorry for the delay. We are currently being held at a red signal.


Érdemes még a BBC Radiot hallgatni, lehetőleg beszélgetős műsorokat vagy riportokat, nem zenét.

[link]

Szókincs bővítésre van még egy tippem, olvass angolul! [link] <-- ingyenes

2015. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, sokat segítettetek! :)
2015. jan. 27. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!