Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ha valaki egy...

Szerintetek ha valaki egy negyedik nyelvet is szeretne tanulni, mindegy melyiket választja?

Figyelt kérdés

Most légyszíves ne olyanokat írjatok,hogy ne kezdjen bele,hanem foglalkozzon a többivel,mert a kérdésemnek nem ez a lényege.Inkább az érdekel,hogy ha tudok már 3 nyelvet,különböző szinten (csak az egyik felsőfok),akkor mindegy mit tanulok negyediknek?Én például az olaszra gondoltam,de anyukám szerint ha már annyira akarok valamit,akkor legyen inkább egy másik.A ti véleményetek is érdekel.Nekem több tetszene,de most újnak csak egyet szeretnék.Az olaszt is már rég szeretném megtanulni,arra ezért gondoltam.

A svéd is régen tetszik,a spanyol meg talán hasznos lenne,mert lehet hogy megyek majd Spanyolországba 2 hétre (de ez még nem biztos).Mint nyelvet,annyira nem ismerem a spanyolt,de biztos tetszene.Hátrány vagy nem,de pl. németül sem tudok.Tetszeni tetszene nekem még az is,de attól az tántorít el egy picit,hogy szerintem nehezebb lenne mint a fenti 3.És,mivel több másik mellett tanulnám,ezért lehet,hogy nem tudnám egyedül olyan jól megtanulni.De megpróbálni éppen meg lehet.


2015. jan. 30. 15:05
 1/4 A kérdező kommentje:

Már gondolom rájöttetek,de azért leírom:egyedül szeretném tanulni. :)

Hogy milyen szinten tanulnám meg,még nem döntöttem el,lehet hogy alapfokon kb. ,de lehet kicsit magasabb szinten.Úgy vagyok vele,hogy amennyi időm lenne rá,mert csak egy plusz dolog lenne,nem érettségiznék belőle,nem lenne ilyen értelemben szükségem rá.Meg,ha nem megy,vagy mégsincs rá időm,legfeljebb abbahagynám,és később is folytathatom.De nekem az sem lenne probléma,ha lassan haladnék.Pont azért mert nem számítana sehova,nem lenne következménye. :)

Csak abban bizonytalanodtam el,hogy akkor mit válasszak,ha mindenképp szeretnék valamit.

2015. jan. 30. 15:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá,hogy a svédet egyszer már elkezdtem,csak abbahagytam.Például megtanultam a nemeket (2 nem van benne),szavakat tanultam,de nem olyan sokat,és valamennyire a ragozást,de az a svédben nem olyan nehéz.
2015. jan. 30. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Szabad tudni, melyik nyelveken beszélsz? :)
2015. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Angol,francia,orosz :)
2015. febr. 1. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!