Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit ajánlatok otthoni -...

Mit ajánlatok otthoni - önálló - tanulás céljából ahhoz, hogy nulláról indulva egy Francia középfokú vizsgát letehessek? Tehát melyik módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszait várnám, akik így már értek el sikereket. Időm van, az mindegy, hogy mennyi idő, de magántanárra nincs anyagi keretem. Előre láthatóan nem is lesz.

2015. jan. 31. 19:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehagytam, hogy ugye vannak pl. a kreatív anyagai, vagy a rosettáé, , vagy tell me more, vagy relaxáé, illetve amikről még tudok a france euro express, alter-ego, és allons-y tkák. Pl. ezek közül melyikeket ajánlanátok, melyikkel lenne érdemes foglalkoznom? Annyi féle van, hogy nem bírok dönteni. :)
2015. jan. 31. 19:37
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
ha jól megy az angol, akkor a babbel az szerintem teljesen kezdőknek nagyon jó, még élvezetes is, az alapokra megtanít, nyelvtant meg ilyeneket pedig szerintem biztos találni neten illetve franciatanulas.hu :)
2015. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát az angolt eléggé utálom, 10 éven át tanultam, de nem jutottam vele sokra, beszélni nem tudok, írásban megy, illetve a hallás utáni értés.
2015. jan. 31. 22:08
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Amíg nem tudod hogyan kell kiejteni a szavakat, addig nincs értelme tankönyvet vásárolni, mert nem írják a hogyan kell kiejteni a szavakat, nincs fonetika átírása, csak egy nagyon régi könyvben van, Somorjai Ferenc.

Tanuljunk könnyen gyorsan franciául. Esetleg valamelyik antikvárium könyvesnél megtalálod.

Egy szótár, azt érdemes venni, és nem drága- nekem ez van, van benne fonetika is kb. hogyan kell kiejteni a szavakat, van ahol van bővített mondat is.

Akadémiai úti szótár, Magyar-Francia a szótár fele, a másik fele pedig francia-magyar értelmező.

Én is egymagam tanulom, csak kedvtelésből, segítség nélkül.

Van egy pár link, küldöm, hátha hasznát tudod venni.


Sok sikert!:)


Francia tanfolyam kezdőknek.


[link]


Ingyen Francia Online Oktatás Kezdőknek


[link]


Ez egy fordító, beírod a keresett szót, és kiírja a francia megfelelőjét.


[link]


Itt megtudod hallgatni, hogy hogyan kell kiejteni a francia szavakat.


[link]


Ez nagyon jó, ebből sokat lehet tanulni.


Francia determinánsok és névszók.


[link]


Igék ragozása.


[link]


Itt is meglehet hallgatni, hogyan mondják , ez magyarul is mondja, van hozzá francia helyesírás és a megfelelője kiejtése.


[link]


Írtad, bár nem kedveled, de érted az angolt, akkor ez is nagyon hasznos segítséget ad a tanuláshoz,hogy hogyan kell kiejteni a francia szavakat.


Duolingo- nyelvtanfolyamok


Bejelölöd - Beszélek angolul

alatt vannak a képeken a nyelvek. Francia nyelvtanulása angolul beszélőknek. Gondolom ezt szeretnéd.


[link]


Ott van, hogy " create a profile" erre katt, nyílik egy panel, azon lehet regisztrálni, ha kitöltötted akkor katt


Create account. ezután a megadod az e-mail, nichneved, és a jelszavadat, fogsz kapni egy kódot a mail címedre.

előtte is kilehet próbálni, ha jól emlékszem az első leckéig. Az egy pár kép nevekkel,angolul,és franciául, azután egy v kettő általuk adott szó, és amiket már mutattak azokkal a szavakkal kell kiegészíteni a mondatokat.


Remélem tudtam segíteni.^^

Üdv és jó tanulást:)

2015. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Elfelejtettem írni, a szótár ára kb. 1500 Ft v egy kicsit több. Három évvel ezelőtt vettem a Libri könyvesbe , akkor 1550 Ft volt a szótár ára.

De ha nagyon kevés pénzed van, akkor keresd itt,


[link]


ezen lehet nagyon olcsón vásárolni használt dolgokat.

2015. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hűű, köszönöm, bár most annyi linket kaptam még, hogy lehet még inkább nem fogom tudni eldönteni, hogy melyiket válasszam, de végig nézegetem mindegyiket. :) Amúgy én is csak hobbyból tanulnám, meg mert tetszik, és hát az is bennem van, hogy mivel tetszik, ha nehéz is talán még is jobban megy majd, mint az angol. Mármint a tetszés miatt. :)
2015. jan. 31. 23:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Áh, örülök hogy még te is fent vagy, és az írásodnak.

Nekem egy angol tanár mondta, hogy csak szavakkal nehezen lehet haladni.

Kezdeni mondatokkal kell, egyszerű mondatokkal, osztán a bővíteni a tanult szavakkal, persze a ragozás elengedhetetlen.


Én ezt szoktam hallgatni, mondja magyarul, franciául, és ott van a szavak mondatok helyesírása is, ami nagyon fontos, mert a franciába van nő és hímnem is. Elég nehéz az írása, de odafigyeléssel nagy akarattal, kitartással meglehet tanulni.

Erről a linkről beszélek,


[link]


és erről, ez szuper jó, rengetegszer elrontom, de nem baj, lehet elölről kezdeni, és ha ügyesek vagyunk ad kicsi piros szíveket,


[link]


Most néztem rá, nem szükséges, hogy google mail v facebook-kal rendelkez, amilyem mail címed van azzal is lehet regizni.

2015. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nézd csak mit találtam. Somorjai francia tankönyv, 600 Ft, csak sajna vidéken van.

Bár nem tudom , hogy te merre laksz.


[link]

2015. jan. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És egy jó tanács.

Ez a link, vagy baloldalt rámész a Népszerű Témák, ott a Francia, nagyon sok segítséget fogsz találni,

ha figyelmesen elolvasod a kérdezők kérdéseit, és a jó válaszokat./persze nem mindenki tud megfelelő segítséget adni, ezért óvatosan kell bánni ezekkel, nehogy rosszul kiejtett szavakat tanuljunk. Biztos vagyok benne, hogy hamar belefogsz jönni, és sikerélmény esetén még nagyobb kedved lesz e szép nyelv megtanulásához.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=francia&kate..


Most már késő van.

Jó éjt, megyek aludni.

Bonne nuit, je vais dormir.

2015. febr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, még fenn vagyok. :) Bár már én is épp készülök menni. Még egyszer köszönöm a tanácsokat. :) A somorjai könyvet torrenten is megtaláltam közben. :) Arra már rá is kerestem. :) Jó éjt.
2015. febr. 1. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!