Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek menne nekem?...

Szerintetek menne nekem? Nyolcadikos vagyok, most fogom letenni német középfokú nyelvvizsgát, emelett tanulok angolt. Szerintetek, ha 9ediketől elmennék nyelviskolába spanyolt tanulni, az már túl sok lenne?

Figyelt kérdés
Erre gondoltam, mert szeretek nyelvet tanulni, és van nyelvverzekem, a tanárok és a családom szerint is. Szerintetek sok lenne nagyon?
2015. febr. 1. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogy lenne túl sok. Az angol után a spanyol kifejezetten könnyű.

Én is ezt a három nyelvet beszélem, és közben most elkezdtem a franciát is.

Nem keverem őket.

2015. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Te tudod, neked mi a sok. Valaki sportol iskola mellett, rendszeresen edzésre jár. Ahhoz képest semmi egy könnyed nyelvtanfolyam.
2015. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz képest semmi egy könnyed nyelvtanfolyam."


Szerintem pedig nem kellene lenézni azt, amit a másik csinál. Nem "semmi". Én írtam az első válaszomban, hogy persze bírni fogja (ha akarja és érdekli), de attól még azt ne mondd, hogy semmi!

2015. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Sehol nem néztem le, aki mást csinál. És próbáld értelmezni az "ahhoz képest" kifejezést.
2015. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy menne, de szerintem még várj vele nyugodtan pár évet. Egyrészt a középiskola minőségi változást jelent az általánoshoz képest, másrészt ugye németből középszinten vagy, angolból - a kérdés alapján erre következtetek - még ez alatt, inkább ezeket tanuld meg nagyon alaposan, mert még van itt is bőven tér a fejlődésre. Inkább tudj két nyelvet nagyon jól, mint hármat egész tűrhetően. Ha már ezeket alaposan elsajátítottad, esetleg valamelyikből fölsőfokút is szereztél, akkor kezdenék neki egy harmadik nyelvnek. Erre a célra tökéletes a spanyol, viszonylag keresett a munkaerőpiacon, a nehézségeinek jelentős része ismerős lesz az angolból/németből.


#4 Miből gondolod, hogy az iskola melletti sport durvább, mint a nyelvtanulás? Volt már mindkettőben részed úgy, hogy teljes erőbedobással csináltad őket?

2015. febr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!