Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnám meg kifejez...

Hogyan tanulhatnám meg kifejezni magam angolul?

Figyelt kérdés

A tanár miatt egyenesen rettegek az angolóráktól. Írásban még nagyjából működik is, de szóban egyből leblokkolok. Ha arról van szó, röviden kifejezem magam, de alapból zárkózott vagyok, és nem szívesen beszélek úgymond idegnek (vagy legalábbis nem a barátaim) előtt, főleg nem angolul. Ha meg van adva egy téma, és előtte kidolgoztam vagy utánaolvastam, akkor már nem zavar ennyire, de ha magamról kell beszélni, hogy pl. mit csináltam nyáron vagy a hétvégén, akkor úgy érzem, nem rájuk tartozik, és maximum 2 mondatban letudom. Ha pedig egy váratlan téma, akkor szintén így érzem, hogy erre nekem idő kell, amíg átgondolom. Idén érettségizek. És rettentően félek, de nem az érettségitől, mert ugye oda lesznek megadva témák a szóbelire, de az addig tartandó angolórák.. ha belegondolok, félek, rettegek, görcsölök, előtte nem tudok enni, amíg vége nincs az órának.:( Mit tegyek?


18L


2015. febr. 1. 20:47
 1/1 anonim ***** válasza:

próbálj meg hangosan gondolkodni (a legjob ha kimondod hangosan, de ha csak megfogalmazod magadnak az is jó), és az ilyen párbeszédeknél, tanács adásnál, élménybeszámolóknál nem az számít, hogy tényleg mit gondolsz-érzel, hanem, hogy beszélni tudj, szóval tök nyugodtan találj ki fikciót, amiket bátran el tudsz mondani..normákat, sablonokat..

A kifejezőképeséged úgy is tudod javítani, hogy párbeszédeket olvasgatsz felkészítő vagy tankönyvből (én így tanultam), de ha sorozatokat nézel angol felirattal, akkor is javíthatod, (látod bizonyos helyzetekben mit mondanak a "nagyok")..

Remélem hasznos volt! :) Sok sikert!

2015. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!