Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent az angolban a...

Mit jelent az angolban a szavak után az s betű? Többi lent.

Figyelt kérdés

Például van ez a mondat: It is a book=It's a book; ez érthető. De itt: It is Paul's book=? Ez birtoklás? Ez is összevont alak? Ha igen, minek az összevonása?

Milyen esetei vannak még ennek az s betűnek a szavak után.

A felső vesszőt bedig aposztrófnak hívják ugye?

Nagyon szépen köszönöm. Kezdő vagyok még.



2015. febr. 4. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 's birtoklást fejez ki az angolban, és igen a felső vesszőt aposztrófnak hívják. Amennyiben a szó vége is "s" betűre végződik, akkor az egész leredukálódik egy sima aposztrófra.


Például: It's Jess' car.

2015. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sőt, olyan is van, amikor (látszólagosan) fordítva írjuk az s-t és az aposztrófot, például:


dogs' bones


Ennek a szakszerű fordítása a "kutyák csontjai"; gyakorlatilag "dogs's bones" lenne, de ebben az esetben a második s-t lespórolják, ezért látszólagos a csere.


Az 's rövidítést használják még a has rövidítésére, ami ugyancsak a birtoklást fejezi ki, de ez másik szerkezet:


Paul's book: Pál (Paul) könyve

Paul has got a book=Paul's got a book, vagyis Paulnak van egy könyve.


Remélem ebből megérted :)

2015. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mind összevont alakok
2015. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem már. Ha tudtok még írjatok. Különösen tettszett a válaszban az aposztróf jelöléséről a 2. válasz. De mindenkinek köszi.
2015. febr. 4. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, es koszi h. kiirtad ezt a kerdest, en is kezdo vagyok es jol jott a magyarazat. Te honnan tanulod meg az angolt, vagy a nyelvtani reszeket?
2016. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!