Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Esetleg valaki tudná, hogy a...

Esetleg valaki tudná, hogy a Wolrd of Tanks nevű játékban a szovjet legénység játék közben mit mond?

Figyelt kérdés
ha valaki párat letudna írni orosz fonetikával ill. jelentéssel nagyon megköszönném. [link]

2015. febr. 4. 21:56
 1/5 chtt ***** válasza:
100%

у н и ч т о ж е н _ с о ю з н и к о м / unyicstózsen szajúznyikom (melyikre gondolsz "orosz fonetika" címén?) - megsemmisítve a szövetséges által

у б и т / ubít - halott (megölték)

в р а г _ у н и ч т о ж е н / vrag unyicstózsen - ellenség megsemmisítve

п р о т и в н и к _ у н и ч т о ж е н / pratyívnyik unyicstózsen - ellenfél megsemmisítve


kezdetnek - ha senki nem csinálja meg, ahogy időm engedi, bele-belenézek... :)

2015. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
100%

No, még egy-két darabot megnéztem, de nem kinevetni ám, mert oroszul még csak-csak tudok egy kicsit, hanem a harci játékokhoz én már túl öreg és békés nénike vagyok -- remélem, aki ismeri a játékot, az én amatőr próbálkozásaimból is rájön, hogy mi mi.

az "a" =rövid á, amin ékezet van, azok a hangsúlyosak... bár a jutubén gyönyörűen hallani, szóval csak fontoskodom :)))


б о е _ у к л а д к а _ п о в р е ж д е н а / boje ukládka pavrezsgyená – valami ?hadi csomagolás? megsérült

с к о р о с т ь _ п е р е з а р я д к и _ с н и ж е н а / szkóraszty perezarjadki sznyízsena – az újratöltés sebessége csökkentve

к р и т и ч е с к о е _ п о в р е ж д е н и е / krityícseszkoje pavrezsgyényije – súlyos (kritikus) sérülés

н е _ п р о б и л – п р о б и л / nyi prabil – prabil -- szerintem ez a nem talált/talált lesz

р и к о ш е т / rikasét (rövid é-vel) – a golyó visszapattanása, geller

к о м а н д и р _ к о н т у ж е н / kamangyír kantúzsen – a parancsnok megsebesült

д а л ь н о с т ь _ о б з о р а _ с н и ж е н а / dálnoszty abzóra sznyízsena – a területi lefedettség csökken

в _ н а с _ п о п а л и / v nasz papáli – eltaláltak! (minket)

м е х в о д _ к о н т у ж е н / mehód kantúzsen – a tankvezető (így híják?) megsérült

с к о р о с т ь _ д в и ж е н и я _ с н и ж е н а / szkóraszty dvizsényija sznyízsena – a (tank) sebessége csökken

в р а г _ г о р и т / vrag garít – az ellenség ég

2015. febr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon jó:) sokat segítettél:)
2015. febr. 5. 07:28
 4/5 chtt ***** válasza:
100%

következő adag:


о б н а р у ж е н _ п р о т и в н и к / abnarúzsen pratyívnyik – ellenfél észlelve

д в и г а т е л ь _ п о в р е ж д ё н / dvígatyel pavrezsgyon – a motor megsérült

п о л о м к а _ д в и г а т е л я, _ д в и ж е н и е _ н е в о з м о ж н о / palómka dvígatyelja, dvizsényije nyevazmózsna – a motor tönkrement, nem lehet továbbmenni

д в и г а т е л ь _ ч а с т и ч н о _ в о с т а н о в л е н, м о ж н о _ е х а т ь / dvígatyel csisztícsna vasztanóvlen, _ mózsna jéhaty – a motort részben helyreállították, lehet továbbmenni

п о ж а р _ в _ т а н к е / pazsár v tánke – tűz van a tankban

п о ж а р _ п о т у ш е н / pazsár patúsen – a tüzet eloltották

б а к _ п о в р е ж д ё н, о п а с т н о с т ь _ п о ж а р а _ у в е л и ч е н а / bak pavrezsgyon, apásznoszty pazsára uvelícsena – a felső fedélzet megsérült, megnőtt a tűz veszélye

о р у д и е _ п о в р е ж д е н о / arúgyije pavrezsgyeno – megsérült a fegyverzet

т о ч н о с т ь _ с т р е л ь б ы _ с н и ж е н а / tócsnoszty sztrelbü sznyízsena – a lövés pontosság kisebb/alacsonyabb

о р у д и е _ с л о м е н а / arúgyije szlómena – a fegyverzetnek annyi (tönkrement, vagy mit szokott csinálni egy fegyverzet:)

с т р е л ь б а _ н е в о з м о ж н o / sztrelba nyevazmózsna – nem lehet lőni

о р у д и е _ ч а с т и ч н о _ в о с т а н о в л е н o / arúgyije csisztícsna vasztanóvlena – a fegyverzet részben helyreállítva

2015. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én is megköszönném a válaszolónak,nekem is sokat segített.pont ezeket kerestem én is :)
2015. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!