Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan ne felejtsek el angolul...

Hogyan ne felejtsek el angolul beszélni, így hogy már nem tanulok angolt? Tippek?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron sikerült az angol nyelvvizsgám, végeztem a középiskolával,szóval nem igazán tartom szinten az angolul beszélést. Van valami praktikátok, amivel nem felejtek el angolul beszélni?

Mert igazából csak ezzel van gondom, hallgatni szoktam angolul videókat, filmeket, sorozatokat, olvasni is rövidebb cikkeket szoktam.



2015. febr. 5. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Barátaiddal beszélj angolul, meg magadban. A naplóírás is jó, bár az nem beszéd, de ugyanúgy mondatok megfogalmazását igényli. Ha külföldi kerül az utadba, használd ki a lehetőséget. Ha van pénzed, még heti egy óra magántanár is hasznos.
2015. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem lehet elfelejteni
2015. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

olvass, tévézz, hallgass hangoskönyveket, esetleg nézd a TED konferenciákat!


#2 de simán el lehet felejteni

2015. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen valóban vissza lehet esni az angol beszéddel. Sajnos az angol nyelven való olvasás és a film nézés csak az értésedet (illetve az írásban való angolozást) fogja szinten tartani, a beszédet csak ha valakivel tudsz beszélni, akkor lehet. Nekem is hasonló gondom van. Rengeteget olvasok angolul könyveket, filmet angolul + angol felirattal nézek, de nem beszélek :-(.
2015. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 nem olvasol/filmezel eleget, nekem csak javult a nyelvtudásom így, pedig évekig nem tudtam használni a nyelvet
2015. febr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. febr. 6. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!