Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz, hogy TELC nyelvvizsgán...

Igaz, hogy TELC nyelvvizsgán a teljes vizsgadíjat ki kell fizetni, akkor is, nekem csak az írásbeli vizsga kellene? BME-n is így van?

Figyelt kérdés

Tavaly BME-s vizsgán voltam, ahol nem sikerült az írásbelim. Úgy hallottam a TELC könnyebb és számomra kedvezőbb az TELC-es vizsga időpontja, de azt olvastam,hogy TELC-nél a teljes vizsgadíjat ki kell fizetni, viszont a meglévő vizsgarészt nem kell megismételnem. (Nem is láttam összeget írva a külön vizsgarészekre bontva.)


BME-nél viszont nem láttam erre utaló mondatot, pedig igyekeztem mindent tüzetesen átnézni. Lehetséges,hogy ott külön is megoldható a két vizsga és elég azt kifizetnem, amit ténylegesen megírok?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. febr. 10. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

TELC-nél a teljes vizsgadíjat ki kell fizetni, akkor is ha komplex vizsgát teszel, akkor is ha csak a szóbelit vagy csak az írásbelit teszed le.

A BME-t nem ismerem.

Tényleg a TELC-et mondják a legkönnyebbnek. Annak viszont nézz utána, hogy lehet-e párosítani a kettőt, tehát meg lehet-e csinálni azt, hogy egyikből írásbelid, másikból szóbelid van.

2010. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2010. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet párosítani, de sajnos ki kell fizetni a teljes vizsgadíjat.

TELC-et addig éri meg letenni, amíg komplexet akarsz, mivel könnyű és nemzetközileg elfogadott.

Így viszont nem is lesz nemzetközi bizi, valamint drága is 29e csak az írásbeliért...

amúgy bármelyik akkreditált nyelvvizsgával párosíthatod a tiédet, ajánlom az ECL-t, hasonló a TELChez de nem kell komplex összeget fizetni csak az írásbeliért.

2010. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hát meggondolandó,hogy könnyű, de drága vizsgára menjek, vagy olcsóbb, de nehezebbre... Hmmm...

2010. febr. 11. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!