Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvvizsga személyes...

BME nyelvvizsga személyes beszélgetés része hogy megy?

Figyelt kérdés
A képes és a szituációs feladatot értem. De a beszélgetés nem tudom, hogy miből áll. Pl. egy családdal kapcsolatos témát kapok és rögtön elkezdek beszélni vagy ilyen kérdezz-felelek módon megy, tehát egyet kérdez, 3-4 mondatban válaszolok, megint kérdez...

2015. febr. 6. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Először magadtól beszélsz-lehetőleg minél többet és jobban-aztán utána szoktak kérdezni,nálam így volt. De mivel sokat elmondtam a témámról (egészség,orvos) így nem tettek fel túl sok kérdést.:)
2015. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát az szép, mert én tanárral készülök és úgy gyakorlunk, h kérdez, én válaszolok 2 mondatban, aztán megint kérdez stb. 1000 kérdés 1000 válasz könyvet használjuk, de tételem, ahol egybefüggően le vannak írva a dolgok, nincs. Magamtól nem tudok sokat rizsázni, max. 4-5 mondatot, aztán tuti elakadnék.
2015. febr. 7. 13:44
 3/3 anonim válasza:
Én is tanárhoz jártam előtte és szintén úgy gyakoroltuk, hogy feltett egy kérdést, én meg pár mondatban válaszoltam rá. A nyelvvizsgán viszont az önálló gondolatkifejtést várják el, úgyhogy ha sokat belekérdeznek, akkor az nem jelent jót :(
2015. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!