Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fülcsengéssel és halláscsökken...

Fülcsengéssel és halláscsökkenéssel milyen kedvezményekket lehet igénybe venni a nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Felsőfokú végzettséget igazoló dokumentum kiállításához lenne szükségem a nyelvvizsgára, amit ezzel a halláskárosodással is meg kell csinálnom. Az egyetem nem adott felmentést a nyelvvizsga egyik része alól sem mert az ORSZI vizsgálatán nem írták rá hogy javasolják. A vizsgálatot végző főorvosazt mondta, majd ha teljesen vak,süket,vagy néma leszek akkor írja rá.

2015. febr. 7. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd, hiába akarsz kedvezmény, nem éri el a halláscsökkenésed azt a határt, ami felett már járna. Ez van. Örülj neki inkább...
2015. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok. De akkor feleslegesen jártam oda évekig.
2015. febr. 7. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
dehogy feleslegesen. Tessék megrázni magad, és csakazértis megmutatni nekik.
2015. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég szemét az az orvos. De ahogy én a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Testület honlapjáról (egy tanulmányból) kivettem, nem az orvos javasolja a kedvezményt, hanem egyéni elbírálás alapján a nyelvvizsgaközpont. A halláskárosodás tényéről és mértékéről vigyél orvosi igazolást, lehet, hogy nem is az ORSZI-tól kell, erről kérdezd meg a választott nyelvvizsgaközpontot, vagy akár többet is. "Mind a nyolc vizsgaközpontban orvosi szakvéleményt vagy igazolást kérnek a fogyatékosság mértékéről és jellegéről, majd a vizsgaközpont vezetője egyéni elbírálás alapján dönt a könnyítés mértékéről és a szükséges eljárásról. Egyes vizsgaközpontoknál egyéni egyeztetés is történik, ez után értesítetik a vizsgázót arról, milyen fokú könnyítésben fog részesülni...Hallássérülések esetén a vizsgázók fejhallgatón keresztül vagy anyanyelvi vizsgáztató felolvasásában hallgathatják meg a vizsgaanyagot, módjuk van szájról olvasni, vagy többszöri meghallgatást engedélyeznek számukra. További gyakran biztosított lehetőség, hogy a szóbeli vizsgán a vizsgáztatók hangosabban vagy lassabban beszélnek, mint egyébként.''
2015. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!